Pět měsíců po vydání výborné, originální multiplayerové hry Battlefield 1942, která vnesla mezi již zažité herní styly mnoho inovativních vylepšení jsme se dočkali jeho prvního oficiálního přídavku s označením Road to Rome.

 

Bohužel datadisk sebou nepřináší tolik vylepšení, jak jsme všichni skrytu duše doufali. Žádné vylepšení vizuální stránky, nové herní módy, či takový nášup map jako v původním dílu zde nečekejte.

 

Nějakých nových map se samozřejmě dočkáme, ale není jich, jak jsem již napsal, tolik. Autoři nám zde nabídli pouhých šest map, což po původním díle se dá nazvat jako výsměch do tváře dychtivým pařanům. Mapy se převážně zaměřují jak jinak než na bitvy kolem Itálie. S historie si připomeneme např. operaci Husky, Baytown nebo bitvu u  Monte Casina, či o Salerno.

Velikým překvapením je, že se vám všechny mapy nezobrazují najednou. V menu po nainstalování budete muset přídavek aktivovat, pokud tak neuděláte, nové mapy se vám nezobrazí, nebo prostě spusťte hru zástupcem, který se vám nainstaluje na plochu, jak prosté. Naštěstí v případě že tak učiníte uvidíte už kompletní soupis všech map, takže zpětně už nemusíte nic od aktivovávat. Nové mapy zde poznáte podle slušivé šipečky před konkrétním názvem.

 

 

 

Kromě nových map se zde setkáme i s dvěma novými národy. Jmenovitě se jedná o Francouze a Itali. Samozřejmostí je jak jsme si již z předcházejícího dílu zvykli je rodinná francouzština a italština. Od jiných armád je také poznáte svým specifickým vzhledem.

O národy, které jsme poznali v původním Battlefildu samozřejmě nepřídeme, jenom si rozšíříme obzory o další dva.

Kromě již zmíněných věcí se dočkáme i typických zbraní jako např. italský tank M11-39.

 

Inteligence botů se oproti minulému dílu o moc nezlepšila. Opět zde jsou vidět staré, notoricky známé chyby. Stále se jako klíšťata drží palebný techniky již na dobytých místech, tím pádem jich do útoku nejdou všichni a v bitvě kde záleží na každým vojákovi to je docela znát. Pokud si dáte jinou než nejtěžší obtížnost, projede nebo projde kolem vás voják a ani si vás  kolikrát nevšimne. Oproti minulému dílu se zde o trochu zlepšila práce botů z bojovou technikou. Není to něco extra, ale je vidět, že někdy jezdí už i jako normální lidé.

 

Zvuková stránka se vůbec nezměnila, stále uslyšíte v menu hrát tu samou hudbu, což je docela škoda, protože menší změna by se rozhodně hodila. Každá píseň se někdy oposlouchá, otázkou zůstává, kdy se tak stane.

 

Závěrem se pokusím zhodnotit pro a proti nového datadisku  Road to Rome k multiplayerové akci Battlefield 1942. Doporučit ho mohu jedině všem fanatikům a hráčům, kteří mají dostatečně rychlé internetové připojení. Pokud si ho chcete pořídit domů jenom pro singlplayer, nemá smysl do něj investovat, protože po pár zápasech zjistíte, že umělá inteligence stále není na valné úrovni a dokola opakující se chyby vás dřív či později stejně odradí od dalšího hraní.

Co naplat Battlefield je čistě multiplayerová záležitost, čemuž více méně nahrává i tento přídavek ve kterým nalezneme více nových věcí právě pro multiplayer než pro singl. 

 

Je jen velká škoda, že není volně ke stáhnutí jako třeba RTCW: Enemy Tenority . Ale když si uvědomíme, že ho vydává firma, která stojí za groteskně krátkými tituly MoH: Spearhead a Breakthrough není se čemu divit. Ostatně které firmě není trapné vydávat do roka dvě skoro samé fotbalové simulace nebo hokej, který se rok od roku liší jen pár detailama a novinky   který obsahuje by určitě spravil nějaký větší patch (i intro tam mají poslední dobou hnusný, odfláklý). Kdo jiný to může být než Electronic Arts. Hlavní je, že se to dobře prodává.  

Ale nic proti.

« Autor článku »

Pat


Tématické články:

Battlefield 1942 svojí multiplayerovostí nepřímo konkuruje například Unreal Tournamentu 2003


« QuickBoX »


Vývojářské studio:

Digital Illusions

Battlefield 1942 je první hrou, kterou se toto vývojářské studio prosadilo.

Pohled do budoucna ...

Brzy po vydání hry byly vydány dva datadisky, hra Battlefield: Vietnam a druhý díl se již připravuje.


Hru doporučujeme těm, kteří ...

Z nějakého důvodu nesnáší současné majoritní multiplayerové tituly (CS, UT, Q3), nebo chtějí zkusit něco nového. 

Modifikovatelnost:

Ano, veliká

Multiplayer:

Ano, hlavně.


Hrací doba:

třeba do konce života

RUB/LÍC

Grafika: 4/8
Zvuky: 4/8
Hratelnost: 7/8
Příběh: 1/8
Invence: 3/8

(ne každá stránka hry má na výsledné hodnocení stejný vliv - záleží hlavně na žánru)

« Hodnocení »

+

 

Několik málo vylepšení

 

-

Těch vylepšení je opravdu málo!  

To znamená, že:

Battlefield je alternativa, Battlefield Road to Rome ztráta peněz.

Lokalizace:

Amatérská na www.cestiny.cz