QuickBoX

Pohled do budoucna ...

Všichni v redakci doufáme, že vyjde dvojka, alespoň se zase jednou pobavíme.

Hru doporučujeme těm, kteří ...

nemají co dělat s penězi a chtějí někomu dopřát masochistickou smrt.

Modifikovatelnost:

Žádná

Multiplayer:

NE

Hrací doba:

cca 8 hodin

RUB/LÍC

Grafika: 3/8

Zvuky: 5/8

Hratelnost: 5/8

Příběh: 2/8

Invence: 1/8

(ne každá stránka hry má na výsledné hodnocení stejný vliv - záleží hlavně na žánru)

 

 

 

 

Název zní dobře, doufám že nezůstaneme jen u něho.

 

Před tím než cokoliv napíši vás chci upozornit, že Operation Blockade je čistě buggetová hra.Tyto hry jsou vyjmečné nejen v ceně, ale i v kvalitě zpracování. Najdou se mezi nimi hvězdy který by strčily do kapsy nejednu AAA hru. Z blízké doby můžeme jmenovat Serious Sama. I když se jednalo v podstatě o primitivní hru, kde jste za celou dobu nemuseli používat šedou kůru mozkovou, dokázala si vaši pozornost udržet skutečně dlouhou dobu. Což mi může jistě každý z vás potvrdit. Průměrnou hrou byl Will Rock. I když se skoro nikomu nelíbil, recenze na něj byli vesměs záporného charakteru. A teďka je na řadě Operation Blockade. Nechci předem moc prozrazovat, protože by jste potom z recenze nic neměli, ale jenom podotknu, že se podíváme i na jiný konec žebříčku úspěšnosti.   

 

Je druhá světová válka, píše se rok 1941. Ocitáme se na úplně smyšleném ostrově někde v tichém oceánu. Zdá se vám to jako naprostá hovadina? Tak to máte stejný názor jako já. Bohužel je to pravda. Autoři si zřejmě nechtěli dělat těžkou hlavu s nějakými historickými fakty, když takhle to přeci také jde.

Podobnou hru jsme již mohli spatřit i  minulosti. Jednalo se o Icoming  Forces: Deliverance, kterou jsem shodou okolností dostal jako plnou verzi ke své staronové GeForcce. Měla za úkol ukázat všechny možné grafické efekty, které karta uměla. Podívaná to byla vskutku velkolepá. Jenže hra byla naprosto nudná a nezáživná. Poté co jsem se nabažil již zmíněných efektů, řekl jsem jí navždy BYE.

 

I když to říkám nerad Operation Blockade se nese v podobném duchu. Ocitáte se na jednom malinkatém ostrůvku na který se nevejde nic kromě vaši odstřelovací věže.

Grafická stránka je podprůměrná. Stále se opakují stejné útočící letadla, lodě občas se u vás vylodí vojáci, které stačíte většinou sejmout dříve než vylezou z lodi. Pokud se tak nestane stejně žádnou velkou hrozbu nepředstavují. Pokud si je přiblížíte dalekohledem, zjistíte, že je to jen rozmazaná pixelovitá placka. Upřímně řečeno takovýto humus jsem neviděl ani u Goldena Axe a to už je velmi stará hra.

Po celou dobu hry se zde opakují tři druhy lodí. Motorový člun, nějaký obrněný člun a něco na způsob křižníku. Pokud se podíváme do vzduchu velké změny se také nedočkáme. Opět ti samý opakující se 3 druhy letadel: dvouplošník, bombardér a vaši spojenci. Jediné co do hry vnáší nějakou změnu je střídání dne a noci. Na již zmíněné protivníky musíte útočit jen v případě útoku  na vás a nebo jsou-li ve vaší blízkosti. Jinak se zdá že jsou proti jakémukoliv útoku zcela imunní. Můžete si také zavolat vysílačkou na pomoc spojence, kteří vám trochu vzdušný prostor pročistí. Pochválit by se zde dali jen slušné modely letadel.

Zvuky, které zde slyšíte nejsou na dnešní dobu nějak špičkový. Ale na budgetovou hru jsou docela dobrý. Dali by se i trochu označit jako jednu z těch lepších stránek hry.

 

Co se autorům povedlo je hratelnost. Ač se to bude zdát divné, hra je docela slušně hratelná, ale co naplat, když je strašně nudná a stereotypní.

 

Jediný smysl téhle prostoduché hry je v rejdění po obrazovce a sejmutí všeho co se hýbe. V levém horním růžku na monitoru uvidíte úkoly mise, čili, která letadla a lodě máte sestřelit .

Ale upřímně řečeno řídit se tím opravdu nemusíte, neboť to splníte ani o tom nebudete vědět. Z ničeho nic se objeví konec mise a vy na to budete jen nevěřícně koukat.

 

Příběh zde řádný není. Poprvé musím konstatovat, že je to jenom dobře. Pokud by autoři chtěli k tomuto výtvoru nějaký příběh vytvořit dalo by jím to pěkně zabrat a ve finále by se určitě jednalo jen o další nepovedený pokus. Takhle se alespoň vyvarovali dalšího velkého průšvihu.

 

A je tu závěr. Na závěr můžu jen dodat, že lituji peněz, který jsem investoval do téhle hry, protože opravdu za to nestála. Kdyby byla na internetu volně ke stažení, šlo by to brát jako slušný pokus pár začínajících vývojářů. Ale pokud za tohle chtějí peníze musí být sami autoři naprosto  šílení.

Prakticky nulové změny prostředí, nepřátel i výzbroje tuto hru sráží nekompromisně k zemi.

Pokud na tuto hru někde narazíte velikáááánským obloukem si jí vyhněte, protože opravdu za ty peníze nestojí. I já už to vím. 

 

 

Autor článku:

+

 

Hratelnost, možná zvuky

 

-

 

Koupil jsem si to a vše ostatní

 

To znamená, že:

 

je velice těžké určit, zda tato hra vůbec stojí za to, abyste jí instalovali

Lokalizace:

 

Ne!