Fotbálek...

Vítám vás na Kuřecím stadiónu. Ano, jsem to já, Papoušek, váš oblíbený fotbalový komentátor. Ještě než se vrhneme do zápasu, mám pro vás několik aktuálních aktualit. První změnou je rozhodčí, dnes totiž nebude pískat Ledňáček, poněvadž byl obviněn, že bere kapry jako úplatky, finále Open Pet Soccer Cup bude tedy soudcovat samotná Kráva. Jako na rozhodčího si na ni ještě nikdo nestěžoval, ale koukat se na ni nedá a ten její piercing - to je hrůza. Když si někdo dá železnej kruh do nosu ...

Mám tu nové informace, rovnou vám je mohu přečíst ... Farmář nechce kuřata pustit, dokud nesnesou alespoň dvanáct vajec, bude jim to trvat alespoň deset minut, zatím to nějak zakecej ... Ano, vážení a milí diváci, zápas začne co nevidět, neodcházejte od svých televizorů. Zatím si přestavíme naše dva finálové týmy ...

Deportivo la Chickeno je překvapením letošního turnaje, nikdo nevěřil, že se dostanou tak daleko. Ze skupiny sice postoupili až jako druzí, ale ve čtvrtfinále to natřeli želvám 8:2 a v semifinále hráli prodloužení s nebezpečnými medvědy. Panteři jsou zato horkými favority na titul, už minule prohráli jen tak tak  ve finále s dinosaury a letos s čerstvou posilou VarDenVanem už převálcovali žraloky i žirafy. Za jejich dlouholetým úspěchem stojí hlavně individuální výkony jednotlivých hráčů, panteři jsou skvěle technicky vybaveni a rychlostí se jim jen tak někdo nevyrovná, zato kuřata spoléhají spíše na kombinace ve středu hřiště a taktický postup do předu ze zajištěné obrany. Myslím, že to bude velice zajímavý zápas.

A týmy už nám nastupují! Kuřata vypadají zpocená ještě před začátkem. Alespoň, že to nedopadlo jako před třema rokama, kdy prohráli kontumačně 5:1. Pokud vám to přijde divné, proč zrovna 5:1 a ne 5:0, tak vězte, že klovnutí bolí pořádně. I sudího. Kráva hází mincí. Výkop mají Panteři, pojďme tedy do zápasu ...

Týmy

Bearchester United
Bullrusia Dortmund
Deportivo la Chickeno
Dynamo Tiranosaurus
Frogen Leverkusen
Giraffinaikos
Wisla Gorillakov
Lyon Lions
Ajax Panterdam
As Robots
Shalke Sharks
Fc Turtelona

***

Dámy a pánové, máme tu 43. minutu, u míče jsou Panteří. Pinker proniká po křídle, obránce se ho snaží zastavit, ale jediné na co se zmůže je zlostné klování do země. Nahrává na druhou, kde čeká na míč Hopsam. Kopačák mu padá rovnou na nohu, nevím proč se o tom vůbec zmiňuji, poněvadž je to v Pet Socceru úplně standardní, že nahrávka jde rovnou na spoluhráče a to s jedinou výjimkou - pas po zemi, když je mezi spolupracujícími hráči soupeř. Ptáte se, jak tedy obírat o míč? Je to tak prosté, Watsone! Stačí doběhnout k hráči s míčem, který pravděpodobně zpanikaří a odevzdá balón sám.

Ale vrťme se k naší situaci na hřišti. Hopsam nemá mnoho času, valí se k němu rozzuřená kvočna, nahrává tedy zpátky Pinkerovi, který si mezi tím seběhl na střed. Ten pálí! Je to střela ze střední vzdálenosti ... góól. Krásný dloubák do vrchní části branky, kam nevyskočí ani hodně vyvinutá slepice! Je to 2:1. Střely ze střední vzdálenosti mají vůbec velice slušnou úspěšnost, narozdíl od nějakých technických úniků před branku. Pokud jste totiž v brankovišti, začíná hrát roli biliárové chování míče. Je tam zkrátka tolik lidí, že to neprostřelíte.

A máme tu poločas, sudí ani nepočal až slepice rozehrají, píská čistý čas jako třeba v hokeji. To jsou novoty. Přestávku využiji k tomu, abych zodpověděl jeden dotaz, který jsem obdržel od fanouška:"Polib si. Nejsem histericej a můj hlas nezní jako cirkulárka!" Myslím si, že dotaz ani není třeba číst, stačí odpověď.

***

75. minuta. Ajax Panterdam opět útočí, poté co srovnali na 2:2 jim to opravdu jde. VarDenVan střílí. To je střela, dovolte mi použít klišé, neboť nic originálního v tomto momentu nevymyslím, jako z děla! Jde přímo doprostřed branky. Brankář ji chytá, ale co to! Míč ho doslova odnesl za brankovou čáru. Je to gól! No panečku, ten má nohu jako Medvěd. Brankář Blufon ukazuje, že má zlomenou ruku a dožaduje se střídání. Kráva na něj řve, že nic takového jako střídání a zranění v této hře není, ať zmlkne, nebo mu dá červenou. Blufon ji ukazuje vztyčený prostředníček a vrací ji stejnou mincí: "Nic takového jako karty v této hře není." Kráva se otočí tak svižně, že ji zavlaje její nosní piercing a pomyslí si: "Ani grafici této hry nemohou být tak šílení, aby obdařili prsty pantera." A má pravdu.

Papouškovy hlášky:

Jen tak mimochodem, začínám mít hlad. A co vy?

Out! BRAVO!

Vítám vás na Kuřecí farmě, chci říct na Kuřecím stadiónu...

Looser!

Kuřata jdou z rozehrávky rovnou do útoku, pokud mají ještě něco dokázat, musí pořádně zabrat, nezbývá jim moc času. Do závěrečného hvizdu. Tistan se napřahuje už od poloviny a dává úplně stejně razantní bombu jako před chvílí VarDenVan. Ustojí to panter Glim v bráně. Třsou se mu nožičky, tohle přeci nemůže ... ale co to! Jako by před branou vyrostla zeď. Ne! Ona opravdu před branou vyrostla zeď! Míč se od ní odrazil a ani zoufalé slepičí dorážky ji neproboří. Je pískáno. Tento zápas je u konce. Panteři vyhrávají 3:2.

Dozajista byste chtěli nějaký závěrečný pozápasový balanc. Inu, na pohled to byl slušný fotbálek, komentář v mém podání je dozajista skvělý, byť někteří má slova hodnotí jako příliš emocionálně zabarvená. Myslím si, že tenhle match nebyl nic pro opravdové fotbalové vytvrdlíky, ale laik se u něj mohl docela dobře pobavit.

« Autor článku »

Mat


Tématické články:

Jediná podobná sportovní simulace na našich stránkách, která mne napadá je Harry Potter: Mistrovství světa ve Fnafrpálu


« QuickBoX »Pohled do budoucna ...

Ne Pet Soccer 2, ale další Pet hry se chystají

Hru doporučujeme těm, kteří ...

nemají příliš veliké nároky na zábavu u počítače, stejně jako fanoušci Ostrich Runner.


Modifikovatelnost:

Ne

Multiplayer:

Ano, na jednom kompu


Hrací doba:

jak dlouho vás to bude bavit, ne víc než deset hodin.


RUB/LÍC

Grafika: 6/8
Zvuky: 5/8
Hratelnost: 4/8
Příběh: 0/8
Invence: 4/8

(ne každá stránka hry má na výsledné hodnocení stejný vliv - záleží hlavně na žánru)

« Hodnocení »

+

Cena, pro fanoušky fotbalu humor, papoušek co by komentátor, čeština:-)

 

-
 

Je to přeci jen hříčka, časem stereotypní, nízká obtížnost, pro fanoušky fotbalu zcela pohřbené pravidla a zákonitosti fotbalu

 

To znamená, že:

Pet Soccer je dobrá hříčka a průměrná hra.