Matova blesková úvaha na téma rybářských simulátorů

Dokážu ještě pochopit, když si někdo spustí simulaci fotbalu, hokeje, nebo basketbalu. Dokonce (co se týká sportovních simulátorů) oceňuji možnost svézt se formulí 1, nebo pořádně vytuněným fárem, ale může mi někdo vysvětlit smysl této hry?? Vždycky jsem myslel, že krása rybaření spočívá v sezení na ukrutně studené a provlhlé stráni za zpěvu ptáků a zvuků kapek dopadajících na váš nepromokavý oblek a následném požívání rybího masa jakožto odměny za pořádnou chřipku. Nic z toho vám tato hra nenabídne, pokud při paření nezapomenete zavřít okno.

 

Dnes se hry převážně točí, kolem léty prověřených sérií. Málokterý zavedený vývojářský tým se rozhodne pustit do nového zcela neokoukaného projektu, protože hrozí riziko, že by to mohl být taky poslední. Ale pár odvážlivců za které se nakonec postavil silný vydavatel, se přece našlo a pro fanoušky rybaření vytvořili hru, která si na nic nehraje a snaží se, aby hodiny u ní strávené, nebyli jen zbytečně promarněným časem.  Zda je tomu opravdu tak, a má cenu do této hry zainventovat se dozvíte v naší recenzi právě teď.

Po pěkném renderovaném intru, kde svádí nějaký kapřík svůj poslední boj s dychtivým rybářem, na nás vykoukne pěkně zpracované menu, kde kromě šampionátu a volné hry si můžete přečíst tzv. Fishing Guide mnoho zajímavých věcí o amerických řekách, rybách, návnadách, povětrnostních podmínkách a dalších věcech, které je třeba znát aby jste byli schopni i na těch nejhorších místech chytit pořádně macatou rybu, kterou vám bude kde kdo závidět. Než se vydáte na motorovém člunu chytit svoji první oběť, doporučoval bych vám si projít dobře zpracovaný tutoriál, který z vás během pár chvil udělá alespoň trošku schopné virtuální rybáře.

Vizuálně hra vypadá velice pěkně, kolem člunu se vytvářejí různé vlny v závislosti na tom, co právě děláte. Pokud prší, obrazovku monitoru vám zmáčejí kapičky deště a při slejváku máte už pomalu problémy s viditelností. Nejpřitažlivějším lákadlem pro každého rybáře zde asi bude „Volná hra“, kde se vydáte mimo jiné chytat na Floridu, do Texasu nebo na Aljašku, kde pozdravíte místní tresky.

Matova opravdu blesková úvaha na téma Jak udělat z této hry zábavný počin.

Nabízí se hned několik možností, takže milí autoři, pokud chystáte pokračování tak poslyšte, co byste měli do hry zakomponovat: minihru vykosťování a minihru opékání na ohni, možnost chytat miniprutem rybičky v akváriu, žraloka megalodona žeroucího rybáře, minihru při které budete hrát za žraloka megalodona a žrát rybáře, náčiní značky Opy Pike, plavce ve vodě, které budeme moci přejíždět člunem, možnost nastoupit do nemotorového člunu a pádlovat, možnost porovnávat si svoje úlovky po netu ...

Škoda jen, že míst zde není mnoho a jsou si i dosti podobné, pokud čekáte alespoň realistické náznaky určitých územích, myslím si že budete asi dosti zklamáni, protože všechna území jsou zde tak trochu podobná a pokud chytáte zrovna na Aljašce, nikdy byste neřekli, že se jedná právě o ni. Navíc místo, kde můžete chytat je značně omezené. Nejsem nějaký velký znalec, rybaření nějak zvlášť neholduji, popravdě vždycky jenom zírám jak někdo může v chladném únoru zabalený ve vaťáku sedět kolik hodin u vody a čekat zda se něco chytí, ale přišlo mi zvláštní, že ve hře se na určitém území vyskytuje vždy jeden druh ryby. Když nahodíte, máte možnost se podívat pod vodu, jak se daří potencionálním budoucím obětím, nikdy se mi nestalo, že by jsem viděl plavat alespoň dva druhy ryb, což je docela smutné, protože vás za chvíli omrzí chytat pořád to samé.

Hudba, která vás drží v bdělém stavu je pohodová, pěkně se poslouchá a velice se hodí k danému tématu, což je jenom dobře. Škoda, že zde není nějaký softwarový mp3 přehravač, protože zpříjemnit si čekání svými oblíbenými písničkami by se jistě každému velice líbilo.

Na výběr zde máte tři druhy obtížnosti. Nejzábavnější a zároveň nejlehčí je easy, která vám dovolí chytit rybu vždy během chvíle a to, i když se vám nahození nepovede a návnada přistane zrovna pod lodí. Naopak hard je pro naprosté vytvrdlíky neboť na žádné jiné úrovni si neužijete tolik nudy jako právě zde.  Ovládání také není nějak zvlášť složité. Myší ovládáte základní práce s prutem a na klávesnici děláte zbytek, tzn. ovládáte loď a podobně. Pěkné je, že si v profilu můžete vybrat pěkně kozatou rybářku, takže se alespoň nemusíte pořád koukat na blbého chlapa.

Šotkova hyperblesková úvaha na téma Jak moc potřebujete prodlužovat recenze těmito nechutnými bleskovými úvahami.

Asi hodně, že?

Co říci závěrem o hře, kterou jsem si v budgetové edici pořídil, jenom protože jsem byl zvědavý o čem to jenom je. Kromě pohledné grafiky, nenabídne běžnému hráči nic, za co by si jí stálo koupit. Ovšem fanouškům tohoto odpočinkového sportu ji můžu jenom doporučit, protože si sní jistě užijí mnoho legrace, pokud také ovládají alespoň trochu anglický jazyk dozví se mnoho zajímavých věcí o tomto oboru.

Jako běžný hráč by jí dal tři áčka. Fanoušci nechť si další tři áčka připočítají.

a pro rybářské fandy (ano, pro tebe, Piekeu)

« Autor článku »

Pat


Tématické články:

Leda tak Pikeova Vodní invaze, kde rybičky ovládají celou planetu.

« QuickBoX »


Pohled do budoucna ...

Oj, to si opravu netipnu.

Hru doporučujeme těm, kteří ...

Mají rádi rybaření a jejich pes jim sežral prut.

Modifikovatelnost:

Žádná

Multiplayer:

Ne, ale nemuselo by to být špatné. Rybářsky deathmatch? Nebo by jeden hrál za rybáře a ostatní ryby?
 
Hrací doba:

0-999 hodin

RUB/LÍC

Grafika: 5/8
Zvuky: 4/8
Hratelnost: 1-7/8
Příběh: 0/8
Invence: 6/8

(ne každá stránka hry má na výsledné hodnocení stejný vliv - záleží hlavně na žánru)

« Hodnocení »

+

 

Slušná grafika

-

Extrémní nuda...

To znamená, že:

Raplu rozhodně rozehrají rádi různí rybáři. Rybonemilovníci ruce ryč (+p na začátku) 

Lokalizace:

Ne