RollerCoaster Tycon II

A pak, že smrtí vše končí ...

Hráli jste někdy nějakou starou hru? Hráli jste někdy nějakou hodně starou hru? Hráli jste někdy nějakou hodně starou strategii? Hráli jste někdy nějakou hodně starou industry strategii? A nebyl to náhodou Transport Tycon? Pokud ano, tak si představte, že na enginu této hry z roku 1994 běhá poměrně nová hra, jejíž název s skví na štítu této stránky. Je to možné? V době, kdy tři roky sterý engine je zastaralou záležitostí, po které neštěkne ani pes, se objevuje hra, jejíž engine je 9 let starý!! Neuvěřitelné! Neuvěřitelně troufalé, ale co, grafika není to nejdůležitější. Podívejme se, jak to dopadlo jinak.

V první řadě musím přiznat, že první díl jsem v životě neviděl, tím pádem jsem ho ani nehrál (ne počkat, musím si rozpomenout na všechny hry, co jsem hrál poslepu , ne RollerCoaster Tycon k nim nepatří). Tudíž mi chybí možnost srovnání s jeho přímím předchůdcem. Jedinou hrou tohoto typu, co jsem hrál byl také poměrně sterý Theme Park, ve kterém jsem se hodiny snažil stavět alespoň trošku prosperující zábavní park. V RCT II budete mít za úkol prakticky totéž, ovšem obtížnost je o něco nižší a možností vyřádit se je o dost víc.

V parku se staráte prakticky o vše, co můžete najít na matějské pouti a ještě o něco navíc. Tím něco navíc myslím opravdu šílené horské dráhy. Horské dráhy jsou největší (možná taky jedinou) devizou této hry. Musel jsem si položit otázku? Co je na této hře vynikající? Odpověď zněla že vůbec, ale vůbec nic. Pro mne. Ovšem pro všelijaké hráče ujeté přes Theme, Sim a Tycon hry nabízí hra velikou, ale opravdu velikou porci hratelnosti. Pro mne to ovšem byla pouze hra s minimální hratelností, poměrně příjemnou, ale obstarožní grafikou (ráj pro nostalgiky), věrohodným pouťovým soundtrackem (od této chvíle nenávidím věrohodné pouťové soundtracky) a herním konceptem, který není nijak originální, ani nijak dokonalý, či výrazně vylepšený.

Tato hra sklidila v časopisech poměrně veliké úspěchy (za všechny jmenujme stříbrnou hvězdu v Levelu), ale to nic nemění na tom, že na mém harddisku se neohřála ani čtrnáct dní (kdybych na ni nechtěl psát recenzi nevydržela by ani čtrnáct hodin). Proto musím hodnotit tak jak hodnotím, ale zároveň upozorňuji, že pokud jste opravdu velký hračička a nelpíte na skvělé grafice, může Vás hra poměrně bavit.

 

Hodnocení:AAAAAAAA

Mat