GamesvieW No. 2

 

 

Conan: The Dark Axe

 

TĚŠÍME SE

Už delší dobu vám na poli PC her chybí nějaká pořádná mlátička? Jen mlsně koukáte po konzolích, protože každá druhá hra, která na ně vyjde je pouze o bezduchém mlácení do gamepadu? Ano, je to pravda, člověk, který je unaven z práce / školy a nemá náladu na složité a komplexní tituly, u kterých se musí hodně přemýšlet, a zároveň ho už omrzelo střílení nácků, nemá po čem sáhnout. To by se s příchodem hry Conan: The Dark Axe mělo změnit.

Grafikou tato hra asi nikoho příliš neosloví, všechno vypadá tak nějak ... příliš uměle na to, aby to bylo reálné, a příliš reálně na to, aby se dalo mluvit o záměru autorů.

Na druhou stranu by tato hra měla oslovit jinými přednostmi, já osobně se velice těším na příběh, který vzešel z pera mistra Kantůrka, který osobně přeložil všechny Howardovy Conanovky, ale známý je spíše svými překlady Terryho Pratchetta. Vůbec celá hra by se měla nést v duchu a atmosféře Howardových děl, což by vůbec nebylo k zahození.

Doufám, že vše dobře dopadne a vy si přečtete recenzi na tuto slibnou hru v některém z příštích vydání AAA Games.

 

Medal of Honor: Pacific Assault

TĚŠÍME SE

 

Po velkém boomu hry Medal of Honor: Allied Assault a dvou nemasných, neslaných datadiscích, kteří už jenom těžili ze slávy svého předchůdce, nám EA chystá zbrusu nové pokračování s podtitulem Pacific Assault.

Vžijete se zde do vojína  Toma Conlina a zúčastníte se velkých bitev, mezi kterými nebude chybět ani útok na Pear Harbor či Guadalcanal. Podle již zmíněných bitev jste asi poznali, že se nyní podíváme do středomoří a pobijeme pár nabroušených japončíků toužící po vaší krvi.

 

Speciálně pro tuto hru byl vytvořen nový engine, s podporou fyzikálního systému Havoc který má oproti minulému dílů nabídnout spoustu novinek. Dočkáme se zde podle autorů velice detailních obličejových animacích, realistickou vodu, kterou kromě deště bude čeřit i smršť kulek z kulometu... Jednou z největších změn bude však volnost, kterou oproti minulým dílům bude titul nabízet. Sami autoři dodávají, že mnohdy ani kompasem nepohrdnete, což zní docela troufale, ale pokud autoři dodrží své sliby můžeme se těšit na velice rozsáhlé venkovní prostory.

 

Pacific Assault nabídne celkem 25 levelů, rozdělených do sedmi rozlehlých singleplayerových misí. Nově zde přibudou i nějaké nové multiplayerové módy, což zní docela lákavě neboť by jsme se mohli konečně dočkat již dlouho opomíjeného coop  módu, který  všichni v poslední době (kromě českých vývojářů, jistě víte koho myslím) velice ignorují, nemusím ani připomínat, jak by se sem velice hodil. Ovšem jsou to jen spekulace neboť autoři všechny informace ohledně multiplayeru tají a nám nezbývá než si počkat na nějaké podrobnější preview, který se jistě před vydáním finální verze objeví.Kromě vizuální stránky se velké změny dočká i zuk. Jak jistě všichni víte EA získala THX certifikaci, jenž umožňuje osadit hry plnohodnotným 5.1 ozvučením.

Nutno dodat, že autoři se snaží o co nejrealističtější zážitek, neboť kromě nich na titulu pracují i lidé z vojenské branže.

Tak či onak nový Medal of Honor vypadá velice nadějně a pokud dopadne vše jak autoři hlásají máme se opravdu na co těšit, protože to bude opravdu stát za to.

 

 

Sacred

TĚŠÍME SE

 

Jedna z mnoha her, které se nám v poslední době dostaly pod pitevní stůl je i akční R.P.G. Sacred. Reklamní řečičky slibovali spoustu skvělých vychytávek. Největšími lákadly by měl být obrovský herní svět, mnoho NPC, výborná grafika s německým smyslem pro detail a v neposlední řadě i nejeden inovativní prvek, který by vrátil život již umírajícímu žánku her.

Ať listujeme, jako listujeme naší osobní databankou (kterou ve světlých chvílích nazýváme pamětí), v oboru akčních R.P.G. si nevzpomeneme na mnoho kousků. Ano, máme tu zakladatele Diablo a jeho výborné pokračování Diablo II (první místo v našem TopListu), ale to je již téměř vše. Našli bychom desítky klonů (Nox, Harbinger, či vcelku nový Blade and Sword), ale žádný z nich nedosáhl ani polovičního věhlasu, jako originály od Blizzárdů. Do arény však vstupuje nový bojovník, mladý, plný síly, kuráže a nápadů. Porazí již notně zmoženého a unaveného legendárního bijce? Uvidíme ...

Zatím to vypadá více než slibně, příběh můžete projít v roli šesti postav, k dispozici vám bude gladiátor, bojový mág, lesní a temný elf a dvě zcela neokoukané postavy: seraphin a upířice, neboli vampire lady. Každá z postav má set vlastních dovedností a zbraní, které může požívat, což je velice zodpovědný přistup. Jásat můžete i kvůli možnosti procházet se svojí postavou vše znovu na vyšší a vyšší obtížnost (ala Diablo).

Už tak je toho dost, k tomu všemu se přidává výborná grafika a mnoho dalších vychytávek, o kterých se dozajista dozvíte v recenzi, kterou můžete čekat v některé z příštích aktualizací.

   

 

ShadowFlare

TĚŠÍME SE

O kousek výš si můžete přečíst první dojmy ze zbrusu nové hry Sacred, pokud by jste si chtěli zahrát podobnou hru, ale zrovna nějak nevycházíte s penězi, nebo jednoduše nemáte mašinu, která by dnešní hry rozhýbala, můžete zkusit zalogovat na www.shadowflare.us a stáhnout si freewarové akční R.P.G. ShadowFlare.

O co se jedná? Nebudu vám nic nalhávat, v podstatě je to bohapustá kopie Diabla v o něco horší grafice, s dvěmi hratelnými postavami, ale za to je vcelku dlouhé s ucházejícími questy a velikým bestiářem i počtem předmětů, takže je stále co objevovat a shánět. Hráči Diabla se budou cítit jako doma, protože vše je téměř dokonale věrně okopírované, včetně klávesových zkratek. Na druhou stranu je alespoň hudba původní, zde jsem se však pozastavil nad myšlenkou, zda by nebylo lepší ji někde vykrást.

Byť jsme si neodpustili slova kritiky, stále máme na paměti, že ShadowFlare je jedním z vůbec nejlepších freewarových R.P.G., které jsou k dostání, na druhou stranu zas až takový freeware to také není, protože volně šiřitelé jsou pouze dvě epizody celé hry ostatní si můžete v případě zájmu dokoupit.

Stejně jako Diablo, můžete si i tuto hru zahrát on-line, ale možná budete zklamáni nízkým počtem hráčů na serverech. Kolem a kolem ShadowFlare je další z řady klonů, je zadarmo, což musíme kvitovat, na druhou stranu, o kolik by byl svět krásnější, kdyby vycházeli nápaditější hry ...   

 

 

Autoři článku: