GamesView No. 4

 

 

SPLINTER CEEL 3

 

TĚŠÍME SE

Také jste si oblíbili špionážní akce ve kterých neohrožený hrdina Sam Fischer dokazuje světu, že lepšího agenta nikde nenajdete? Pokud vaše odpověď zní ANO mám pro vás dobrou zprávu, bylo již ohlášeno třetí pokračování této úspěšné steahlt akce.

Moc informací zatím není známo, neboť se jedná o čerstvou novinku, ale co je již jisté, můžeme se prý těšit na zcela nové grafické zpracování (z vydaných screenshotů to moc vidět není), zvláště světelných efektů se zde užijeme do sytosti. Ale těch jsem si už užili v předchozích dílech a moc dobře víme, že o světle se zde dá mluvit je s velikou dávkou nadsázky.

Dále se Sam naučí pár nových chvatů, aby všem ukázal, že s americkou tajnou službou se není radno zahrávat. Autoři se zřejmě trochu také nechali inspirovat, taktéž populární sérií Hitman, neboť zde bude poprvé možno dosáhnutí cíle více způsoby, od čehož si autoři slibují dobrou znovuhratelnost titulu (Ha, Ha, Ha, Ha, Ha ... -pozn. Mat).

Ale největší novinka, která potěší nejednoho z vás je konečně kooperativní multiplayer, kde bude vyžadována velice dobrá  spolupráce s kolegy Fischery, kdy jeden se bude hackovat do systému a zbylí budou hlídat, případně odstraní stráže.

Velice mě potěšilo datum vydání PC verze, které je ohlášeno na letošní vánoce, (konzolová bude konečně taky jednou o něco déle) ale nevidím ho moc reálně, neboť slibů je hodně, času málo. Na druhou stranu se jedná o šikovné lidi, kteří vědí co dělají a zatím termíny vydání her vcelku dodržovali.

 

 

Knights Of The Temple

TĚŠÍME SE

 

Těsně před uzávěrkou tohoto čísla se mi do ruky dostala hra Knights Of The Temple, která slibovala kvalitní rubací zábavu, neváhal jsem a instaloval, abych vám stihl napsat alespoň první dojmy.

Již na první pohled se dá vyčíst mnoho. Multiplayer ne, ani nápad. Intro - řekněme, že dobré, ale tak před třemi roky. Ovládání konzoloidní - myš hoďte klidně z okna. Příběh - zatím klasický: Jako naivní rytíř řádu se dostáváte do spletitého (pardon - "spletitého", to je ta nemoc z povolání) děje, jehož hlavní záporákem je biskup, jenž by chtěl pomocí temného rituálu otevřít brány pekelné. Stane se tak? Ještě jsem nedohrál, ale dal bych ruku do ohně ...

Důležitá je však hratelnost a systém komb. Komba jsou rozděleny do několika skupin: Klasická komba aneb nemlaťte do klávesnice, ale přemýšlejte co mačkáte, Speciální údery, které vám umožní omráčit nepřítele, nebo prorazit jeho bloky a nakonec klasa největší - božské síly, které získáváte shůry a jejichž nejtypičtějším zástupcem je léčení.

Nechci dělat ukvapené závěry, a proto si konečný verdikt nechám radši až na recenzi, kde všechny aspekty pěkně proberu, ale zatím to vypadá vcelku slušně ... 

 

 

Telegraficky

TĚŠÍME SE

Doom III již je téměř hotov, to říká John Carmack, vyjít v ČR by měl někdy v průběhu srpna, na E3 už vývojáři předvedli téměř finální verzi, ale pouze pro konzole -STOP- Vyšla nová Fifa, tentokrát ve speciální edici UEFA EURO 2004, hrál jsem demo a došel jsem k závěru, že od dob Fify 98 se nic zas tak podstatného nezměnilo, je to pouze rýžování peněz -STOP- Chlapci z Editosu potvrdily, že již teď pilně pracují na bonuspacku k multiplayerové řežbě UT 2004 (k předchozímu dílu vyšly dva BP a tisíce amatérských map) -STOP- Hoši z Altar Interactive (Original War a Ufo Aftermath) oznámili, že pracují na novém R.P.G. Vision, máme se na co těšit -STOP- Vývojáři z Vavle se nechali slyšet, že Half-Life 2 vyjde, až budou mít jistotu, že bude nejlepší akcí na trhu. Co dodat? Druhý Duke Nukem Forever? -STOP- -Thief III již je Gold, z prvních záběru však usuzujeme, že půjde ve stopách Deus ex 2 - jen ať to hraje co nejvíc lidí, nevadí, že staří harcovníci budou zklamáni -STOP- E3 začala, proběhla a skončila bez sebemenšího překvapení, škoda -STOP- Atari zavedlo nový způsob distribuce her na adrese www.atariondemand.com si můžete za 15 dolarů "pronajmout" hru na jeden měsíc, musíte si jí však sami stáhnout ... (v nabídce je např. The Temple of Elemental Evil, či Unreal Tournament) -STOP- Microsoft uvolnil na neplacený betatest 64-bitový Windows XP s podporou nových procesorů od AMD. -STOP-

 

Autoři článku: