Double Take (Super finta) 

Tento film pojednává o Darylovi Chaseovi bankéři z Wall Streetu, který spravuje finance Mexické firmě Don Carlos. Při posledním převodu firma převede 106 miliónů dolarů, což se Darylovi zdá divné, protože není možné aby malá mexická sodovkárna vydělala za tři měsíce sto šest miliónů dolarů.Oznámí to svému šéfovi, který slíbí, že to s majitelem sodovkárny proberou na módní přehlídce. Na přehlídce ho otravuje jakýsi světově proslulý Fredy Tiffany.

Daryl však neví… no nechám si to napotom. Po přehlídce Daryla a jeho přítelkyni přepadne  zloděj, kterého jako na zavolanou zastřelí agent CIA Mc Ready, který ho má za úkol chránit před lidmi, který ho chtějí zastřelit. A zvláště ho varoval před Freddym Tiffanym. Podle něj je totální cvok propuštěnej na padesátku (blázen) a navrhl mu mu, aby za nim přijel do Mexica, tam ho může nejvíce ochránit. Daryl je z toho celý vedle a po příchodu do práce mu sdělí, že jeho sekretářka Chery volala, že má nějaké problémy. Daryl jí jede navštívit, aby si sní mohl promluvit, ale najde jí mrtvou ležet v posteli. Daryl otevírá dveře od ložnice, vtom zahlédne ve skle siluetu vraha, který se na něj chystá vystřelit. Daryl uhne a utíká ven z bytu, v okamžiku kdy už je skoro u dveří do bytu vráží policie. Deryl uklouzne a spadne na zem.

Až se probere najde policii ležet mrtvou u vchodových dveří a vraha u kuchyně. V ruce drží zbraň, na které budou až jí policie najde logicky jeho otisky prstů. Situace se pro něj moc dobře nevyvíjí a tak znova volá McReadymu a žádá ho o pomoc. Ten ho znovu požádá aby za nim přijel do Mexica, do města La Festa, kde se sejdou. Tentokráte ho Daryl poslechne a vydá se do Mexica. Rozhodne se jet vlakem, protože pro trestně hledaného muže je to ten nejbezpečnější způsob dopravy. Na nádraží na něj čeká náš světově proslulý Fredy Tiffany s jeho psí přítelkyní Doloréz. Freedy ho náležitě přivítal, jak se sluší na tak bohatého člověka. Není to náhoda, že ho tam potkal? A nebo tam na něj čekal? Pokud se chcete dozvědět více,čtěte dál!

Na nádraží si vymění oblečení, z důvodu maskování. Daryl se snaží Fredyho na radu agenta CIA Mc Readyho zbavit všemi možnými způsoby. Fredy se mu po krátké době přizná, že není ten za koho se vydával, ale je to tajný agent FBI Fredd Tiffany a má za úkol ho chránit. Deryl mu samozřejmě nevěří, udeří ho, vezme si jeho pas  a po krátké bitce ho vyhodí z vlaku.

Dojede k celnici, prokáže se Fredyho pasem a po chvilce zjistí nemilou věc, Freddy je v Mexiku hledaný pro vraždu guvernéra Qvinta. Daryl se rozhodne jim ujet. Zajede na vrakoviště, kde na něj čeká Fredd Tiffany. Znovu mu vše vysvětluje a Daryl mu začíná pomalu věřit. Dojedou k benzínové pumpě, kde mu Daryl opět ujede. Dojede nejbližšímu hotelu a tam se ubytuje. Bohužel ho pozná majitel a zavolá na něj policii. Daryl zavolá McReadymu a ptá se ho na nějaké informace. Zavolá ještě své přítelkyni,když mu hovor přeruší Fredd Tiffany a úplně vše mu znova vysvětlí. Jak ho našel na nádraží a pokaždé když mu ujel. Jak to bylo s vraždou guvernéra Qvinta.  Nahrané přepadení v jeho bytě a také nemilou věc, že agent CIA Mc Ready není žádným agentem, ale dýlerem (jak krásný fonetický přepis- pozn. Mat) drog. Po krátké přestřelce ujede Daryl s majitelem hotelu pryč a ten ho zaveze na policejní stanici. Po krátkém rozhovoru se zjistí, že to není hledaný Fredy Tiffany, ale Daryl Chase, ale stejně ho zavřou. McReady ho z basy vytáhne a Daryl pozná v okně člověka, který ho přepadl v bytě a kterého McReady údajně zastřelil. Uvidí foto guvernéra Quinta a hádejte jakého psa si vedl na obojku. Vzpomene si jak mu Freddy říká větu“ Za všechno může tenhle ratlík“ a uvidí kousanec na McReadyho noze a vše mu je jasný, Freddy měl ve všem pravdu. McReady je drogový mafián. Znovu se setká s  Freddym Tiffanym. Společně sním zajedou do vily drogového šéfa Mintyho. Přes malou léčku dostanou všechny do šachu. Každý se začne přiznávat, jak to u amerických filmu bývá a Minty prozradí, že byl celou dobu ve spojení s FBI protože, americká vláda mu zmrazila všechny jeho peníze celkem 600 miliónu dolarů a jediný způsob jak je dostat zpět je spolupráce s FBI. To vyvrcholí v divokou přestřelku, kde jsou kromě McReadyho a Olsvorda (Deryla šéf) všechny záporňáci, kteří se nacházeli v tu osudnou dobu v místnosti postříleli. McReady se za malou chvilku zabije svou nešikovností, když ho kousne Dolorez a on spadne ze schodu a v pádu si prostřelí hrdlo. Nakonec tam vpadne tajný oddíl FBI a vše zajistí. Daryl se dozvídá další věci, že jeho sekretářka Chery  není mrtvá a je agentkou FBI. Následně pozná i celý pracovní tým, který vede Freddy Tiffany.

Double Take, přeloženo do češtiny Super finta je film u kterého se budete bavit až do konce. Film je plný zvratů, nikdy nebudete vědět kdo je kdo a kdo to s kým táhne. Pokaždé když se vám udělá trochu jasno se to nečekaně zvrtne a vy opět nebudete vědět na čem jste. 100% to musíte vidět,opravdu stojí to za to.

Hodnocení:AAAAAAAA

Pat