Vydejme se do Jurského parku. Zase.

Asi všichni, kdo čtou tyto řádky (mimochodem, upřímně Vás lituji) někdy něco slyšeli o Jurském parku, tento fenomenální film doslova prorazil, tehdejší hranice filmu a ukázal, že spojením filmu a počítačové grafiky může vzniknout něco opravdu ... velikého. Ale ať byl první díl jakkoli revoluční, musíme se zeptat: „Co nového nám Jurský park III přinese na stříbrném podnose?“ A alespoň trošku kritická odpověď musí znít, že téměř NIC. Že je příběh slabý, to se dalo čekat, a tudíž se to dá odpustit, že je film krátký (téměř 3x kratší než LoTR- 80 minut i s titulkama) to v tomto případě nemusí bít na škodu, alespoň nikdo nestihne odejít z kina.

Herecké výkony nejsou špatné, ale proti Pánu prstenů je to jako chleba recyklovaný z exkrementů. Občas jsem se velmi pobavil, když jsem sledoval, jak se herci tváří, když jim jde zjevně o život a zrůdy, které nikdy neviděli jim běží ukousnout hlavu. Někteří se alespoň snaží vypadat vyděšeně a ti ostatní vypadají jako by právě spokojeně po dobrém nedělním obědě vyšli ze záchodu a zpívali si svojí oblíbenou písničku od Kabátů.  

Tento film je ale hlavně o zpracování cupitavých příšerek, které mezi námi už nejsou, což jim ovšem nebrání v tom, aby si zabrali ostrov a spokojeně na něm žily. Toto zpracování je jak jinak než absolutně skvělé, ale není o tolik lepší, než v prvním dílu, aby to vystačilo na díl druhý, natož pak třetí. Nevím, jestli to je moje chyba, nebo chyba doby, ale mně už poměrně přestaly bavit velmi akční scény, které mají být napínavé, když stejně všichni ví, jak to dopadne a vůbec mně už přestává bavit typicky americký happyend, který se rozšířil po filmech celého světa jako mor. Kdyby se Jurskému Parku III škrkli ty dvě čárky na konci a vysílal se před patnácti lety, tak bych Vám možná poslal na disketě (samozřejmě velké) recenzi na tento film napsanou jednou rukou (v druhé ruce bych držel dudlík) na mašině, která by nesla honosné jméno Commodore 64 a na konci této recenze by bylo hodnocení osm Áček, ale dnes? Co mohu dát datadisku datadisku, který nepřináší prakticky nic nového a k tomu je za stejnou (neřku-li vyšší) cenu?

Hodnocení:AAAAAAAA

Mat