Resident evil

Zombíci mají hlad!!!

Pokud jste na tuto stránku nezabloudili úplnou náhodou, tak Vám pojem Resident evil jistě něco říká. A pokud Vám pojem Resident evil něco říká, tak to bude pravděpodobně něco jako hnus, nechutný, fujtajbl... , anebo jste zastánci jiného názoru jako třeba super, božárna, extáze... Musím přiznat, že patřím k těm, co se jim jen tak něco neznechutí, a tak se mi film poměrně líbil. Někteří z Vás jistě hráli hru(y) se stejným názvem, já jsem to štěstí neměl, ale film mi jasně řekl, že to je chyba a já bych si měl tuto legendu a zakladatele survial horroru v nejbližší době zahrát.

A teď co se týká filmu. Příběh není přebrán ze hry úplně a jsou v něm provedeny některé dost velké změny, což ovšem není zas až tak důležité, protože milovníci silných příběhů na Resident Evila jistě nepůjdou a radši zůstanou doma a budou si číst nějakou knížku od Karla Maye. Vše se točí kolem tajemné společnosti Umbrella, která mimo jiné vyrábí biologické zbraně. A tak se stane, že jednoho zaměstnance zláká vidina velkého bohatství a virus ukradne a rozhodne se, že nejlépe bude srovnat Hnízdo (hlavní výrobna toho všeho) se zemí, i když je v podzemí a vypustí virus do éteru, což má za následek, že ze všech zaměstnanců Hnízda se stanou pomalé, neinteligentní, houževnaté,  uslintané stvůry (ne. opravdu tím nemyslím, že vystudovali a stali se z nich učitelé). A uprostřed všeho se ocitá pár lidí, kteří se rozhodnou s milými zombíky dáte nesetrvávat a radši rychle vypadnout. Jak to skončí, to Vám neprozradím, to si jistě domyslíte sami, a tak, když už znáte příběhovou linii, tak už nemusíte na Resident Evila chodit do kina. Samozřejmě, že je to blbost (můj předchozí výrok, ne ten film) do kina se na to běžte určitě podívat, protože kdybyste nešli, tak byste přišli o spoustu opravdu nechutných scén. Mohu Vám potvrdit, že není lepšího odreagování, než si po špatném dnu pustit film a podívat se na hordu nechutných zombíků, kteří jeden po druhém umírají (samozřejmě až na jednoho, který na závěr všechny hrdiny sežere. A sakra, už jsem prokecl i konec, no nic, nic jsem neřekl (nenapsal) jasný!).

Mohu vám říct, že na konec filmu se můžete jenom těšit, protože tak sugestivní konec, jako má Resident evil, jsem už opravdu dlouho neviděl.

 

Hodnocení:AAAAAAAA

Mat