Jeho veličenstvo Terminátor  třetí

I am back!!

Upřímně řečeno, z pokračování Terminátora jsem měl velice rozporuplné pocity, na jednu stranu jsem se neuvěřitelně těšil, jsem totiž názoru, že tento svět poznal pouze tři skvělé sci-fi filmy, oba Terminátoři se do tohoto výběru dostali, na druhou stranu se v mé mysli usadilo mnoho pochybností, přece jenom o pokračování víme všichni své a jak je vidět, tak dojná kráva s nápisem "legenda" stále ještě hlasitě bučí, otázkou ovšem zůstává, zda je její bučení melodické, nebo už ta stará herka vybíhá z rytmu.

Nejdříve si musíme shrnout děj předchozích dílů, v první části přichází Arnie, téměř nezničitelný robot, do našeho času, aby zabil Sarah Connorovou, budoucí matku Johna Connora, vůdce hnutí odporu v poslední agónii lidí ve válce proti vraždícím strojům - terminátorům. Tomu však zabrání muž (také z budoucnosti), který se stane otcem Johna Connora.

V pokračování se opět setkáváme s Arniem, tentokrát se už jako good guy snaží zachránit mladého Johna Connora před mnohem modernějším terminátorem. Co si myslíte, povedlo se? Jistě, že ano. A nejen to, skupince odvážlivců a zoufalců najednou se podaří zvrátit budoucnost a zabránit vývoji terminátorů, idylka. Co se tedy bude dít v dílu třetím?

Nic není tak, jak se zprvu jeví, to záhy pozná i již dospělý John Connor (hraje ho Nick Stahl), který žije neustále na okraji společnosti, přežívá ze dne na den a nikde se příliš dlouho nezdrží. A doufá, snaží se doufat, že den, kdy se postaví do čela zbytků lidstva nikdy nenajde. I v tomto díle, jak již název napovídá, se vrátí časem terminátoři. Jaktože, když se nedostali do výroby? To se dozvíte ve filmu. Já vám pouze prozradím, že jeden, ten zastaralejší typ (Arnie), se bude snažit velice neoriginálně ochránit Johna před dokonalejším typem (Kristanna Loken). Už samo o sobě by to bylo velice těžké a nepravděpodobné, ale bude hůř. John si totiž usmyslí, že zachrání svět před vyhubením tak, že zabrání válce, aby vypukla. Povede se? Tentokrát vám to neprozradím.

Tak co, povedlo se? Odpověď není vůbec jednoduchá, některé aspekty filmu jsou výborné, snímek nám například poskytuje celou škálu nových drsňáckých hlášek za nejpovedenější považuji: "Budu řídit", "Nedělej to.", nebo již zmiňované "Jsem zpátky". Docela kvituji i projasnění atmosféry filmu několika vtipnými momenty. Na druhou stranu navázání na příběh prvních dvou dílů působí všelijak, jen ne nenásilně.

Verdikt? Ano, je to nastavovaná kaše, ale ty předchozí porce byly tak chutné, že si smlsneme i na této, byť horší. Na druhou stranu tento film výrazně nedoporučuji těm, kdo neviděli první dva díly.

Hodnocení:AAAAAAAA

Mat