KUlturAview No. 1

   

@peklo.Zcom - Chris Lamquet

 

TĚŠÍME SE

Nikdy jsme si zvlášť nepotrpěl na komiksy, ale časy se mění a já s nimi, a proto jsem se rozhodl, že si nějaký pěkný obrázkový příběh pořídím. Stalo se. Zápletka mne příjemně překvapila, snad i z toho důvodu, že je tak trochu o počítačích a sítích.

Jedná se o to, že světovou počítačovou sítí se šíří vir, který vykazuje známky ehm... inteligence a navíc má podobu "svůdné" dívky (podle příběhu na přebalu, ne podle obrázků). Do všeho je zapleten Alvin Norge - bývalý hacker, problém je v tom, že to neví ani on sám ... A navíc se vše tak trochu vymyká z ruky.

Kresby se mohou někomu zdát pěkné, někomu kýčovité, na mě osobně působily tak trochu nevkusně, ale do celkového stylu komiksu zapadají. Horší něž kresby jsou však charaktery postav, které jsou vylíčeny docela zmateně a řekl bych, že ani autor sám nevěděl, co jsou jeho hrdinové vlastně za lidi.

Ovšem korunu všemu nasadila pointa, které se snad ani nedá zařadit do kolonky sci-fi, už totiž dalece přesahuje za hranice úplných slátanin. A závěr? Měli byste si rozmyslet, zda utratíte 199 Kč za necelých padesát stránek ke kterým se pravděpodobně již nikdy po přečtení (cca 1 hodina) nevrátíte.             

Na tomto místě by měly být obrázky, ale nejsou. Proč? Protože jsme je nesehnali. Sorry.

 

 

 

 

  S.W.A.T.
TĚŠÍME SE

Militaristických a vůbec antipacifistických lidí běhá po světě stále více a více (Lord Abak je zářným příkladem). Není tedy divu, že vznikají filmy s vojenskou a a policejní tematikou, které oslovují právě tyto individua. O filmu S.W.A.T. jsem slyšel hodně rozporuplné názory, proto jsem se musel přesvědčit sám...

Začátek je typicky věnován akční scéně. Něco se ovšem zvrtne a odnese to civilista. Parťák našeho hlavního hrdiny udělal chybu a odnesou to oba dva. Uplyne asi rok a nový velitel jednoty má příležitost sestavit si tým podle svých představ. Ten je složen z obyčejných policistů, obyčejných agresivních policistů a konečně i z bývalého (a vyhozeného) příslušníka S.W.A.T.

Jedná se o akční film s humornými okamžiky, takže pořádné akce si užijete až dost a pokusů o vtip taky. Co se týče příběhu, ten je zcela průměrný, není nijak spletitý a nemá šanci někoho překvapit, za to se velice lehce chápe.

Musíme ocenit, že logika filmu a jeho realsičnost je vcelku vysoká, nedočkáme se scén, kde by nějaký superhrdina vběhl do místnosti plné zlounů a všechny je vybil, ale to už se nese se zaměřením filmu. Zpracování akčních scén také obstojí a dokonce se občas zamihotá nějaký originální nápad (ale to je docela nadnesená formulace).

Jinak řečeno, lidem, kteří umí vyjmenovat pět druhů samopalů a bezpečně určit, kde na světě se ten který užívá se film téměř jistě bude líbit, pro ostatní sledování tohoto snímku hraničí s plýtváním času.  

 

 

 

 

DarknessFalls

TĚŠÍME SE

Ve městečku Darkness Falls kdysi žila žena, které děti neřekli jinak než Zubová víla, protože za každý mléčný zub, který jí donesly, dostaly zlatou minci. Souhrou nešťastných náhod se vše tragicky zvrtlo a Zubová víla byla nevině zlynčována za vraždu dvou dětí.

Od té doby navštěvuje děti, které přišly o svůj poslední mléčný zub a všem, kdo jí spatří se mstí. Všichni kdo spatří její porcelánovou masku, kterou kryla ještě za svého života svůj popálený obličej před světlem, se mohou těšit na doživotní pronásledování, kdykoli je obklopí tma.

Toto je pouze základní idea filmu, příběh je samozřejmě mnohem složitější, avšak stále příliš nevybočuje ze zaběhnutých klišé a drží se osvědčených hororových postupů a zvratů. Za zmínku stojí hudba, která podbarvuje děj, jako v málokterém filmu, byť hororu.

Vcelku by se dalo konstatovat, že je tento film dalším průměrným hororem, ale není to tak jednoduché. Darknessfalls se totiž může pochlubit velice dobrým zpracováním (říkejte si tomu klidně režie) a atmosférou.

A kdyby vás ani to nepřesvědčilo o kvalitách filmu, tak věze, že od redakce AAA Games dostal ocenění jako film, ve kterém se rozbilo nejvíce žárovek, lamp, baterek, petrolejových lamp a majáků.