Koho máte radši Colomba nebo Bonda?

Pokud jste na úvodní otázku odpověděli první možností, tak jste moji lidi a nedoporučuji Vám číst dál, anebo čtěte, alespoň Vás přejde chuť na tento film jít.

Možná jste si z úvodu udělali obrázek, že tento film je špatný, takto jsem to přímo nemyslel, ale na druhou stranu Vám to vyvracet nebudu, protože tento film mi prostě nevyhovoval.

"Příběh" nás hned v úvodu zavádí do prostředí mladých flákačů, kteří se nudí a nemají jak by se zabavili, a proto vymýšlejí akce, jejichž účelem je dokázat kolektivu, že jsem king (třeba tak, že při honičce s policií skočím s autem z mostu (divná to formulace), čímž auto samozřejmě rozbiju, ale mě se nic nestane, protože jsem si samozřejmě nezapomněl doma padák

Tento úvod do filmu mě nijak nefascinoval, ale to co následovalo mne dosti zaujalo. Nebudu Vám to prozrazovat, protože bych Vám zkazil i to malé potěšení, pokud na tento film půjdete. Důležité ovšem je, že se náš dobrodruh dostane na druhou stranu zákona a zapojí se do vyšetřování tajné složky americké policie, které ho dovede ke skupině Anarchy 99, která je složena z podivných východoevropských anarchistů, a která má sídlo jak jinak než v Praze. Česká republika je zde znázorněna jako ubohá zkorumpovaná země, Praha pak jako špinavé město se zaplivanými uličkami. Tohle mi však už nemohlo vadit, protože to není nic nového.

Zmíněná organizace samozřejmě disponuje prostředky ke zničení světa a hodlá je použít. Uvnitř organizace nalezne náš heroj nečekaného spojence a je to jak jinak než ženská ... Dále už nic prozrazovat nebudu, o originalitě námětu jste si jistě udělali představu sami.

Tento film se nese v Bondovském stylu, což znamená, že je hodně akční a ještě více nerealistický. Celé je to založeno na dobrém výkonu kaskadérů a pyrotechniků (ano výbuchů si tu užijete dost hlavně ze začátku filmu, kdy bouchá úplně všechno, přestože k tomu nemá nějaký důvod). Zvláště pak mne zaujal skok s motorkou přes stodolu, který byl tak trochu.... zbytečně přehnaný.

V tomto filmu jsem však zjistil spoustu zajímavých věcí, například to, že ČR má hory plně srovnatelné se strmostí a velikostí Alp, nebo to, že česká policie poslouchá rozkazy a rady cápka, který byl ještě před několika týdny pirátem silnic. 

Tento film se dost možná bude líbit těm, kdo mají rádi agenta 007, ale nám ostatním normálním se to bude zdát jako ptákovina.          

Hodnocení:AAAAAAAA       

Mat