Leadtek WinFast TV 2000 XP Deluxe

Všichni to známe. V televizi dávají jednou za měsíc něco dobrého a vy musíte vypnout svojí oblíbenou gamesu, abyste to nezmeškali. Zvednete se, odkráčíte o několik místností dál, kde se vaše matka/manželka/dcera dívá na 1675. díl své oblíbené telenovely. "Přepni to" řeknete ještě s klidem v hlase. odpovědí je vám jen spousta frází, z nichž jasně dominuje "Co bych z toho života měla, kdybych se ani nemohla podívat na svojí oblíbenou telenovelu?!" Sklopíte hlavu a jdete zapnout svojí oblíbenou gamesu... A teď to zkusme ještě jednou.

V televizi dávají jednou za měsíc něco dobrého, a tak musíte vypnout svojí oblíbenou gamesu a sáhnout po dálkovém ovladači. Zapnete televizi a ... máte tři možnosti. Buď zůstanete sedět na židli a budete sledovat televizi, nebo si uděláte pohodlí (poste, houpací křeslo ... dle výběru), a nebo tu máme třetí možnost pro opravdu talentované jedince. Budete poslouchat televizi a přitom pařit vaší oblíbenou gamesu, nebo prováděn něco jiného na počítači a když se v televizi bude dít něco zajímavého, co byste chtěli vidět, tak se jednoduše juknete (tento systém se mi zvláště osvědčuje).

Tak co? Jakou možnost jste si vybrali? Malé upozornění, ta druhá vás bude stát dva tisíce. Oprava - Ta druhá vás bude stát POUZE dva tisíce, protože sehnat kvalitní televizní kartu za méně ne dva tisíce bylo donedávna téměř nemožné. A důkazem, že tato karta je opravdu kvalitní, je fakt, že jak já tak Pat jí máme a často používáme. Takže co všechno dovede?

Primární funkcí TV karty je příjímání televizního signálu. Nebudu vám nic nalhávat. Na TV kartu ve většině případů nechytnete z luftu tak kvalitní obraz jako na obyčejné televizi. A ještě ... připravte si vrtačku, protože TV kata samozřejmě potřebuje připojení na anténu. Další věcí poslech rádia. To se mi naopak podařilo vyladit v mnohem větší kvalitě, než na mém starém křápu, kterému se kdysi říkalo magneťák. Nepostradatelnou funkcí je také zaznamenávání obojího, jak vida, tak zvuku. To se děje poměrně jednoduše, zvláště u zvuku, kde většina jednoduše nastaví formát MP3 a už se nahrává. U televize je situace poněkud složitější a nejeden uživatel jakékoliv TV karty se v záplavě kodeků ztratil a na nahrávání videa do počítače úplně rezignoval. Pokud patříte k nim, tak jásejte, protože v příštím čísle najdete stručný a jasný návod, jak nahrávat na televizní kartu a jaké kodeky jsou nejlepší.  

Karta má několik dalších funkcí, například Time Shifting, který když máte zapnutý můžete použít k navrácení záznamu živé televize o několik minut zpět. Funkce pěkná, ale já jí nepoužívám.mezi dalšími funkcemi muže zaujmout obraz v obraze díky kterému můžete sledovat nějaký filmový záznam a při tom dole v rohu sledovat televizi (vhodné především při reklamách).    Smutná zpráva je, že tato karta nepodporuje příjímání teletextu, smůla.

Co v balení karty dostanete? Samotnou kartu, opravdu komfortní dálkový ovladač, spoustu kabelů a tři CD softwaru, ze kterých vás zaujme pravděpodobně pouze jedno - s ovladači a programem pro příjem televize. Ty další dvě obsahují programy na editaci videa, mohou být dobré, ale já stejně používám Virtual Dub.

A nakonec lahůdka. Software karty není lokalizován a to my v AAA Games nemáme rádi. Proto jsme se rozhodli přeložit ho do češtiny. A vy si můžete naší češtinu stáhnout. Nutno dodat, že většinu práce na ní odvedl Pat. Tak můžete stahovat:

Češtinu do softwaru na příjímání TV

Češtinu do softwaru na příjímání rádia

Češtinu do WFLauncher

Mat