Katka Brzobohatá - CD Reality Show

Jméno Katka Brzobohatá Vám možná nebude nic moc říkat ... ale co takhle slovíčko Holki ? Myslím, že teď už víte o kom mluvím.

Po taneční Nikole, ulízané Kláře a odvážné Radaně vydává své debutové CD jako poslední i Katka. Jako Nikola se nenechala zlákat moderním tanečním stylem a raději zabředla do v české scéně ne moc známého r'n'b. Moc nadšený jsem z jejího rozhodnutí nebyl ... a nyní už vím proč. A taky, že oprávněně.

Hned první, co nás na CD uchvátí je jeho přebal ... Katka je vážně krásná ženská a fotky použité u bookletu její krásu jen podtrhují. O něco méně uchvacující je samotný název alba - "Reality Show". Ten není v době BigBrothera a VyVolených zrovna nápaditý. Ale pojďme k hudbě samotné.

Prvním trackem je stále častěji využívanější Intro. Tahle krátká předzvěst budoucích tónů je skutečně podařená a je škoda, že zrovna pilotní singl, který po intru následuje, zkazí pěkný začátek. "Seš v tom sám" je možná všechno, jen ne pěkná píseň. Asi i proto tak propadl v hitparádách. Celkově je jeho postavení coby pilotního singlu zvláštní - na CD jsou totiž mnohem chytlavější melodie. Navíc, a budiž to silná výtka, píseň začíná téměř totožně jako píseň americké zpěvačky Aguilery "Fighter" ... což není zrovna povzbudivé, že ? Myslím, že by Aguileřino vydavatelství vysoudilo celkem velký obnos peněz. Ale to je právnická úvaha, kterou se vůbec nemusíme zabývat.

Další píseň (Černý motýl) konečně odhalí tu strašnou skutečnost ... Ona si Katka na to svoje r'n'b jen hraje - ale ve skutečnosti je to čistý pop - tak čistý, jak jen může být. Ale to nevadí, já pop rád - jen bys nemusela Káťo lidem tolik lhát ;-) Jako téměř u všech pop-počinů i zde nečekejte zázraky v textech ... ty jsou totiž na dost mizerné úrovni a některé Vás donutí i mrknout do přebalu, kdo tu ptákovinu sepsal - takové "sny jsou fajn, nech si o mě zdát, sny jsou fajn, tam je všechno napořád ..." opravdu nezní moc srozumitelně a duchaplně.

Nebudu jen plivat a přejdu k světlým chvilkám - tanečně laděná písnička "CrissCross" má velice hezkou, chytlavou a moderní melodii. I poloha hlasu Katce sedí. Aranžmá a vokály jsou na kvalitní úrovni, a já jen potlačuji slzu - proč to nebyl singl ? Balada "Letní déšť" chytne za srdce ty infantilnější z nás, ukáže hlasový rozsah interpretky a ukáže i jeho sílu. V kombinaci s nějakým slaďákem v televizi jde o plačtivou bombu.

Všechno nám doplňuje cover "A když slunce vyjde". Jde o předělávku "Light Of My Life" belgické zpěvačky Belle Perezové, která v Belgii v letních měsících slavila obrovské úspěchy. Je nutné podotknout, že Katka českou verzi přezpívávala přímo v Belgii pod dozorem samotné Perezové a pod skutečně kvalitním týmem. Jde o směsici latinsko-amerického popu, trpí ale nepodařenými vokály. Jinak jde ale o skutečný hit, který rozproudí ty tanečně nadané.

Na druhou stranu se velkým obloukem vyhněte skladbě "Aventura", které kraluje mužský, neuvěřitelně úchylný hlas, který říká : "Noc plná her začíná... Tak POJĎ !" ... myslím, že nejen já jsem si u něj vybavil muže s dlouhým pláštěm v dětském parku. To, jak spojit mužský a ženský hlas kvalitně, ukazuje píseň "Sny jsou fajn". Vokalista zde má neuvěřitelně příjemný a uklidňující hlas, který Katka jako sólistka s přehledem vede - chlípníka si zde odpustili, a udělali jenom dobře.

Koncem alba je opět píseň Seš v tom sám - tentokrát se ale honosí titulem "extended groove mix". Píseň jednoduše předělali do remixového kabátku a prodloužili o dvě minuty. Bohužel je stejně nenápaditá jako její radiová verze.

Suma sumárum, máme tady album, které se tvářilo jako hrozně přelomové r'n'b. A hele, on je to pop. Ale pop kvalitní a na české poměry povedený.

« Autor článku »

Apofis


 

Interpret:

Katka Brzobohatá

Název alba:

Reality Show

Pilotní singl:

Seš v tom sám

Vydavatelství:

EMI

Oficiální stránka:

 www.katkabrzobohata.cz

CD doporučujeme:

všem, kteří Katce nevěřili, že by šla do r´n´b´ a kteří nepohrdnou popem, pokud je kvalitní.

Klady

+ dobré intro
+ některé skladby velmi kvalitní arrange a vokály
+ skvělý booklet
+ zahraniční spolupráce
 

Zápory

- nevhodně zvolený pilotní singl
- vykradený úvod jedné americké písně
- některé texty na úrovni mateřské školky
- nejde o r´n´b´, jak bylo slibováno, ale o pop
- úchyl v písničce