CD VyVolení - Fičák? Tak to každopádně !

Není tomu tak dávno, co u nás započala mánie jménem RealityShow. Tento celosvětový fenomén se naší zemi dlouhou dobu vyhýbal - ale i naše malá republika nakonec podlehla. Ono se není ani čemu divit - realityshows začaly dokonce dvě (nejsledovanější celoplošné komerční televize šly do války) a to přibližně ve stejnou dobu. Primáčtí Vyvolení, reality show, která nezná bratra, nakonec skutečně dosáhla toho, že nováckého BigBrothera nikdo neznal ... a já jsem tím VyVoleným, kdo hodnotí soundtrack tohoto obrovsky úspěšného pořadu.

Jak je napsáno výše, jde o soundtrack, tedy uslyšíme písně, které nás provázely jednotlivými sestřihy života "obyčejných" lidí z pražské vily. Vše má být opepřeno několika úspěšnými hláškami, které si sami diváci vybrali na internetových stránkách VyVolených. Celé album má být tedy dle jeho tvůrců výběrové - a nemohu se zbavit dojmu, že výběrové v tom nejhorším možném významu.

Prvním trackem nás má navnadit Helena Zeťová s úvodním jinglem "Lepší zůstanou". Možná jde pouze o můj sluchový klam, ale CD verze mi připadne oproti té televizní ochuzená na arrange-efekty a hlas interpretky je také nějaký plechový, nelidský ... Těch 30 sekund to ale přežijete.

Po tomhle "navnazujícím" začátku mají následovat pecky, které okamžitě připomenou celou soutěž ... záměrně jsem použil slovo "mají". Ani po 58minutách (což je celková stopáž desky) na žádnou pecku nenarazíte ... Co víc, nenarazíte ani na nic průměrného.

Let´s get party started od Black Eyed Peas či Sex Bomb od Toma Jonese jistě byly obrovské hity své doby - dnes jsou ale tak ohrané, že okamžitě přepínáte na další tracky. Hmmm, moc jsme si nepomohli - následuje totiž 40vteřinová hláška soutěžících z vily, která stejně jako všechny ostatní (ostatními rozumějte číslovku 4 - žádné obrovské číslo) zní OPĚT podstatně hůř, než to, co jsme slyšeli z televize. Nejspíše se pokazil mikrofon, nebo záznam zvuku...? - jinak si to vysvětlit neumím.

Vzápětí začne skupina Monkey Business útočit na naše spánková čidla, aby zcela nečekaně (nečekaně = v tomto případě špatně!) zazpívala Macy Gray svou hitovku Sex-O-Matic. Přidají se Clou, jejichž píseň Lean On My Shoulder jsem ve VV nikdy neslyšel - ale co se divím, vždyť by mne nemělo už nic překvapit (jak šeredně se mýlím). Následuje podivný mix písní, které ani nestojí za vyjmenování - světlým bodem nejspíše má být nostalgická a trochu i legendární Perfect Day typického ne-zpěváka Lou Reeda ... jenže po krásných slovech "You just keep me hanging on" ... začne řvát finalistka VyVolených Regina "MLČ MLČ MLČ MLČ !" a já můžu spadnout ze židle pod náporem smíchu ... skutečně, takové poskládání CD jsem ještě nezažil.

Po umlčení samotné Reginy máme možnost slyšet asi největšího favorita, jingle z vyhraného Duelu soutěže. Existuje tu samozřejmě ALE - připadne mi, jako by se 10 sekund hudby pustilo do smyčky a ZCELA NESMYSLNĚ A CHAOTICKY přehrávalo znova a znova, aby výsledný produkt měl 6 minut ... tak to je konec, říkám si. Bohužel ne, následuje to ÚPLNĚ NEJHORŠÍ ! Vítěz Vladko zpívá Holku ze Záběhlic ... vypínám CD přehrávač a na instrumentálku Kissing You, která zní při loučení jednotlivých finalistů soutěže zvysoka kašlu. Zalepit pusu mi má ještě 2 minutová rádoby píseň Lepší zůstanou (resp. neskutečně natáhlá úvodní znělka).

Jak se Vám to líbí ? Za mne Vám mohu říct jedno - zazpívejte si "ať jen vyvolení zvítězíííí..." a tenhle fujtajbl schovejte někam daleko od svých oblíbených CD.

Verdikt

Povedená realityShow, povedená vyplativší se propagace, vysoká sledovanost - tohle CD je ale (jakkoli fandím Primě proti mamutí Nově) pouhým výsměchem fanouškům VyVolených. Za těch 250,- Kč raději běžte do kina.

« Autor článku »

Apofis


 

Interpret:

Různí

Název alba:

VyVolení - Fičák? Tak to každopádně !

Pilotní singl:

Lepší zůstanou

Vydavatelství:

BMG Czech Republic

Oficiální stránka:

www.vyvoleni.centrum.cz  

CD doporučujeme:

 Já osobně nikomu ...ale fandům VyVolených budu těžko něco vysvětlovat.

Klady

+ NIC !

Zápory

- divný výběr písní

- tracky jsou nudné, nebo ohrané

- hlášky i znělka znějí jako mlácení do plechové popelnice

 - jejich proskládání do hudby není přínosem, naopak lezou na nervy

- chudý přebal CD s mini-pidi-mikro-fotkami

- nestačilo ??? Pusťte si Vladkovu "Holku ze Záběhlic" !