Rada pro žadatele

 

Tato rada bude patřit všem žadatelům, kteří se chtějí stát profesionálním vojákem. Bohužel, kdybych tenkrát věděl to co vím nyní, nikdy by se tato moje osudová chyba nestala. Nevěděl jsem totiž, že voják nesmí být alergik! Zajisté s jistým omezením jsem počítal, ale ne s tak velkým. Když jsem se hlásil na vojenskou VŠ musel jsem složit nějaké ty testy. První byl psychotest a to druhý byla zdravotní prohlídka. Vše šlo jak mělo, až do závěrečného posudku ke kterému jsem musel donést ještě lékařský potvrzení (posudek) od odvodního lékaře. V něm se doktor zmínil, že jsem alergik. A co si myslíte. Jak to dopadlo? Smůla pro mě! A verdikt posudkového závěru? Není zdravotně způsobilý studia na žádné vojenské škole a také není zdravotně způsobilý pro povolání do služebního poměru vojáka z povolání. Zdravotní klasifikace : C1 . Jak už vím, proto abych byl vojákem musím mít zdravotní klasifikaci A, což momentálně nemám a nikdy mít nebudu. Nezbývalo mě už nic jiného než podat odvolání na přezkoumání. Výsledek byl vždy stejný – neschopen.

Neustále jsem si říkal : „to není možné, přece se mi kvůli takové hovadině neuzavřou dveře k profíkům!“ A vidíte, zavřely. Z vlastních chyb jsem se už ponaučil, ale Vy už to můžete změnit. Přemluvte doktora, aby nic o alergii nepsal a vstupenku do říše AČR máte otevřenou. Pak už je totiž jedno, jestli jste nebo nejste alergik, jste už vojákem a vyhazovat Vás kvůli takové hovadině nebudou.

Přemýšlel jsem co bych s tím mohl dělat dál, ale žádná z těch variant co mě napadla nemohla nikdy vyjít.

Byly to :

1.      Nastoupit na základní vojenskou službu a pak to tam podepsat.

- Na rekrutačním středisku mě informovali, že stejně musím projít zdravotní prohlídkou.

2.      Nechat si píchat vakcíny proti alergii

- Alergoložka mí řekla, že alergie se nedá vyléčit – pouze potlačit. A vojenští doktoři se podle toho řídí (z alergie se nelze vyléčit!)

3.      Znovu provést alergické vyšetření (Brno, Praha). Není to co Vám běžně dělají - píchají jehly a určují alergii, ale nějaké speciální vyšetření.

- Pokud se trochu cítíte alergický, nemáte šanci   

4.      Zkusit to za rok.

- stejný výsledek

5.      Podplatit doktora nebo se ožrat

- Tu druhou variantu jsem vyzkoušel. Bohužel po vystřízlivění to bylo horší.

 

PS : Pokud jste se setkali s takovýmto problémem a podařilo se Vám stejně potom dostat do armády, tak mi napište! Rád bych totiž Váš postup aplikoval na sobě. Díky.

 

Lord Abak