Ženatý se závazky

Tento seriál vznikl za podpory stanice Fox, která vznikla jako tvrdá konkurence mediálním stálicím na americkém trhu ABC,NBC,CBS. Seriál se stal jejím velkým lákadlem, hned první řada se stala hitem a  měla několik repríz. Byla uvedena v roce 1987 a poslední řada o 10 let později v roce 1997 a to jen proto, že stanice odmítla platit vysoké pálky protagonistům za každou epizodu v poslední 12 sérii.(Údajně to taky zavinila klesající sledovanost u amerických diváků)

Samotný seriál popisuje takovou (ne)normální rodinku z Chicaga, IIlionis, kterou v jejím okolí nemá nikdo rád. Rodina se stále potýká s chudobou, hladem a nedostatkem peněz, proto výmýšlí různé fígle, aby si přilepšily. Otec Al (bývalí hráč fotbalu (4 touchdowny v jednom zápase), velká Chicagská legenda, hraje ho Ed  O’Neill) je prodavačem dámských  bot v místním obchodním středisku. Je to velice špatná práce a v samotným seriálu na ní padá hromada narážek Jeho nejoblíbenější místo je záchod na něm tráví ty nejlepší chvíle. Do výše zmíněné práce jezdí starým prorezlým Dogem. Měl možnost ho v jednom dílu vyměnit za krásného Dodge Vipera, ale to by nebyl Al aby ho nepotkala ta největší smůla a něco se nezvrtlo.

Jeho Manželka Pegy (hraje ji Katey Sagal) je žena v domácnosti, protože se jí nechce pracovat. Její jediná práce je cucání bonbónů v poloze ležící při sledování televize. A jak v jedné epizodě prohlásila:“Nebýt piva tak jsme se z Elem nikdy nevzali“ ( takhle se Marsy vdala za svého druhého manžela Jeffersona D’Arcy, ale o tom později….) už svědčí o jejich vzájemné náklonnosti.. Doma se většinou nudí, tak často chodí nakupovat a přihlašuje se do kurzů, což Ela děsně štve, protože utrácí jeho těžce vydělané peníze.

Společně s Elem mají dvě děti, které jsi jsou naprosto odlišné.

Kelly krásná blondýnka, která však neoplývá přílišnou inteligencí. Chodila do školy pro modelky, díky ní se dostala do světa „šoubyznisu“, dostávala malé role v reklamách, (počasí, kterému díky ní obrovsky vzrostla sledovanost) a díky tomu se později dostala k herectví.  Zato Bad je velmi chytrý ze střední školy šel hned na vysokou.(jestli je krásný, musíte posoudit vy sami protože já chlapy soudit nebudu a ani to neumím). Pracovat se mu nechtělo, ale nakonec si našel práci v autoškole, kde v jedné epizodě zkoušel taky Ela z pravidel silničního provozu.Brzy odsuď utekl a začal dělat Kelly manažera a sháněl jí role.

Abych nezapomněl na Bucka kterého koupili Kelly, když byla malá.V seriálu si zahrál i několik hlavních rolích. Ke konci seriálu ho střídá pes Lucky.Je to Back, ale v jiném těle, protože způsobil vraždu několika koček a trest si odpykává v nejhorší rodině ve státech – u Bundů.

I když je to zajímavé i Bundovy měli sousedy, které je hodně navštěvovali. Ze začátku to byli to Steve a Marcie Rhoadesovi. Steve byl na rozdíl od Ela úspěšný bankéř, ale jen do té doby než schválil Elovi půjčku na 50000 $ na horkou linku o botách 555 BOTA. neboť chtěl vyhrát soutěž o nejlepšího bankéře a jed na Havaj. Místo toho však dostal padáka, protože půjčil peníze člověku o kterém se vědělo, že je už nikdy nevrátí. Stevovi se začnou líbit zvířata a tak se přihlásí jako krmič v ZOO. To se  však nelíbí Marcie, která žádá aby si našel pořádné místo v bance. Steva však už krmič v ZOO neuspokojuje a jednoho dne se sbalí a jde dělat správce přírodního parku.(v seriálu ho ještě v pár dílech potkáme jako např. řidiče limuzíny,piráta…)

Marcie je sama, samota jí skličuje a až si na jednom bankovním večírku se vdá za Jeffersona D’Arsy. Bohužel si nikdo první svatbu nepamatuje, tak uspořádají druhou svatbu u Bundu na dvorku na kterou určitě do smrti nezapomenou. Jefferson je bývalý trestanec propuštěný na podmínku. Tvrdí, že má známý v vyšších kruzích. Po určité době mu to však už nikdo nevěří, ale v díle kdy El a jeho kámoši obhajují Tátu cvoka před americkým senátem.se zjistí že doopravdy nějaký má. Hádejte, kdo to zařídil???

Marcie je zarytá feminiska. Elovi způsobila ze svým spolkem nejednu potíž. Např.kdy pořádali protest v Elově krámě, kvůli krmení dětí. Mercie je bankéřka s velmi tučným kontem, proto se jí Jefferson stále drží a nepracuje.Dá se říci, že je druhá Peggy (Jefferson). Marcie má malá prsa a El si jí kvůli tomu stále dobírá a dělá nejrůznější vtipy.

Za celou dobu se v seriálu vystřídalo mnoho známých osobností: Pamela Anderson, Bubba Smith (s Elem se perou ve škole o pohár.El ho prý vyhrál neprávem, tak si to sjeli znovu,nanečisto a El pohár obhájil. Nebo jste ho mohli vidět v Policejní Akademii) Shannon Tweed, B.B. King (vzpomínáte si? Stařík, který sedí na lavičce, hraje na kytaru a zpívá), Pat Morita., Ian Ziering ( Beverly Hils 90210), Robert Englund, Tammy Winette a mnoho,mnoho sportovců.  

Závěrem bych chtěl dodat,že je to povedená parodie na ty láskyplný rodiny typu Krok za krokem, Cosby Show, Fresh Prince…. Škoda jen, že už skončil…..

Hodnocení:AAAAAAAA

Pat

....................................................................................................

Pokud by jste si chtěli objednat nějaké díly seriálu Ženatý se závazky na CD (je to 20 CD a díl má ca 60 MB), stačí poslat mail na naši adresu a do 14 dnů to máte doma.

 

  • 1 CD stojí 26 Kč + poštovné

Vše je stoprocentně legální, neboť se jedná o pouhé tv-ripy .