...A je to!!!... Pat & Mat

Proč se jmenujeme tak, jak se jmenujeme?

Kdo by neměl rád Večerníčky? Už Vás vidím, jak se šklebíte. Večerníčky, co to je? To jsou ty infantilní ptákoviny, co běží v televizi v sedem? Na ty bych se nikdy nedíval, z toho už jsem vyrostl...

O takovýchto průpovídkách víme své. Ale kdo si občas nevzpomene na Krakonoše, Rákosníčka, Jáju a Páju, ale hlavně na Pata a Mata? Tyto příběhy mají svoje kouzlo, ne jako nějaký Pokémon, či Teleblbýs. Proto se my, redaktoři tohoto časopisu, jmenujeme Pat a Mat a ne Lili a Pó (doufám, že jsem se strefil do těch jmen). A protož jsme opravdovými fanoušky, tak jsme pro Vás připravili FOTOGALERII PATA A MATA.

V tomto seriálu se na deset minut denně dostanou ke slovu kuťáci Pat a Mat, kterým to pálí více než programátorům Microsoftu, ale jsou to ještě větší packalové, než Bill Gates. Kdo jiný dokáže postavit velkou boudu pro psa, která neproleze dveřmi ani oknem v bytě, kdo jiný postaví budku pro ptáky bez vstupního otvoru a kdo jiný postaví krb ze dřeva? Nikdo, to dovede jenom Pat a Mat.

Poměrně velký problém jsme měli s identifikací sebe sama, protože v seriálu nepadne ani jedno slovo a kdo má poznat, kdo je kdo? My jsme to poznali. Vězte, že ten vyčouhlý příjemný sympatický červený (ve starší sérii zelený) hezoun jsem já, Mat a ta žlutá potvůrka, která vypadá skoro stejně, až na to, že je žlutá, je Pat.

Příběh Pata a Mata vznikl kdysi dávno, asi někdy v době kamenné a bratislavském televizním studiu a pod názvem A je to... dobývali kuťáci dětská srdíčka. Nyní v roce 2003 byly natočeny nové díly pod, které se nedávno vysílali v televizi pod prozaickým názvem Pat a Mat. Tyto nové díly jsou pokračováním přinejmenším důstojným, nabízí silný příběh (pokud se to dá o desetiminutovém šotu vůbec říct) a opravdu vtipné a originální lapálie již známé dvojice.

Pat a Mat je prostě klasika, kdo jste neviděl, plačte, protože nedávno běželi obě série v televizi, a tak si na ně budete muset počkat pěknou chvíli.

Hodnocení:AAAAAAAA

Mat