Pokud čtete tento článek tak pravděpodobně patříte do skupiny lidí, která buď o Červeném trpaslíku nikdy nic neslyšela (pravděpodobnost asi 65%), nebo jste viděli maximálně jeden díl a řekli jste si jaká je to ale hovadina (30%), a nebo patříte do té úzké skupiny absolutních nadšenců do RD (odpusťte mi zkratku z anglického názvu, ale zkratka ČT mi nepřipadá vhodná), což je pravděpodobnost asi právě zbývajících 5%.

Není to ani půl roku, kdy jsem patřil do druhé skupiny, ale nyní se již hrdě hlásím ke skupině třetí. Před půl rokem jsem se setkal s kolekcí 5 CD, na kterých bylo 8 řad RD, což je asi 52 dílů dlouhých necelých půl hodiny. No, nebudu to prodlužoval, od té doby jsem viděl všechny díly alespoň čtyřikrát a ještě mě to nepřestalo bavit. Nejen, že v každém díle RD je okolo 30 skečů (a nejsou to jen tak nějaké vtipy, už několikrát se mi stalo, že jsem se začal uprostřed vyučovací hodiny smát, když jsem si vzpomněl na nějaký vtip), ale každá epizoda má svůj originální příběh, který se může směle rovnat příběhu vážných sci-fi seriálů (třeba klasický StarTrek a nebo dnes dost populární, ale kvalitou dosti pokulhávající Androméda).

Červený trpaslík je loď Jupiterské důlní společnosti. Na její palubě se plaví 169 lidí, až do chvíle, kdy téměř všechen život na ní zničí radiace. Přežije pouze vrchní primitiv Dave Lister, který byl v době výbuchu ve stázi, ze které se probudil až za tři milióny let. Za tu dobu se z jeho kočky vyvinulo něco, čemu ostatní říkali kocour. Jako hologram byl přiveden k životu také Arnold Rimmer- Absolutní pošuk. Časem se k této posádce přidá také Kryton, android mající pouze jednu přání, aby bylo vše čisté... Prostě šílené...prostě senzační.  

Hlavní postavy:Chtěl bych jenom dodat, že charaktery hlavních postav jsou velmi zábavné sami o sobě a vy pokud tento seriál zhlédnete se určitě s nějakou postavou sžijete stejně tak, jako já se sžil s Rimmerem, tedy postavou v podstatě zápornou.

  

 

  

           

Hodnocení:AAAAAAAA

Mat

...............................................................................................................

Pokud by jste si chtěli objednat všechny díly Červeného trpaslíka na CD (je to 5 CD a díl má cca 80 MB), stačí poslat mail na naši adresu a do 14 dnů to máte doma.

  • 1 CD stojí 26 Kč + poštovné

Vše je stoprocentně legální, neboť se jedná o pouhé tv-ripy.