Jak hodnotí hry

AAA Games?

V tomto seriálu vám nechceme tlouct do hlavy věci, které jistě všichni víte. Třeba to, že napsat dobrou recenzi na hru není vůbec žádná sranda. Ale pokud jste nikdy žádnou recenzi nepsali, tak vězte, že jednou z nejtěžších věcí je hodnocení. Jedno jediné číslo. Tohoto problému jsme se chtěli vyvarovat, proto jsme zavedli osmičkovou hodnotící soustavu. Podle našeho názoru není nikdo z nás tak zkušený, aby dokázal rozhodnout, zda si hra zaslouží 57, 58, či 59 procent.

Ale konec konců ani tak se nám problémy nevyhnuli, zpočátku jsme trpěli chorobou mezi nezkušenými recenzenty velice rozšířenou a to přehodnocování her, vysoké hodnocení (většinou 7 Áček) dostávali sice dobré hry, ale dnes bychom jim tak vysoké hodnocení nedali. Trochu jsme zmoudřeli a rozhodli se hodnotit pouze podle vlastního názoru a ne podle všeobecného hypu. Ale jak? Nejprve jsme museli ustanovit kritéria, které budou mít vliv na naše hodnocení a následně jim přiřadit patřičnou důležitost. Ta se u každého redaktora samozřejmě liší.

Pokaždé vám představíme jedno kritérium podle, kterého hodnotíme hry, stručně ho rozebereme a uvedeme základní rozdělení her podle daného kritéria.

Dnešní téma je: Příběh

Minulé téma bylo: Délka her  

Příště se můžete těšit na jedeno z následujících témat: Hratelnost, Grafika a zvuky a To ostatní.