Nábor redaktorů a externích spolupracovníků AAA Games

Jako diskmag, který již má na českém internetu tradici (nebudeme mluvit o tom, jakou...), jsme se rozhodli uspořádat nábor redaktorů a externích spolupracovníků i přestože se naše řady i tak dost rozrůstají. Tento článek prosím neberte jako nějaký rekrutační leták, který vás má přesvědčit o tom, jací budete bozi, pokud budete psát do našeho časáku, ale spíše jako malý informační výčet našich požadavků na tuto práci a podmínek, které nabízíme.

Přestože spolupráce mezi vámi a redakcí může fungovat na mnoha úrovních, rozhodli jsme se uvést pouze dva nejběžnější výše zmíněné typy: redaktor a externí spolupracovník. Zatímco redaktor je ze své podstaty jedním z pilířů redakce a vyvíjí tedy soustavnou činnost prospěšnou pro časopis, externí spolupracovník se k magu žádným způsobem neváže, pouze čas od času (v extrémních případech jednou) přispěje nějakým svým výtvorem, který často ani nevzniká cíleně pro publikaci v našem magazínu.

Místo redaktora

Požadujeme a nabízíme: Soustavnou práci, která není nijak omezena množstvím (pokud nám měsíc nic nepošlete, hlavu vám neutrhneme a nevyloučíme vás z redakce, ale musí se projevovat vlastní iniciativa a chuť pracovat na společném díle), zato požadujeme kvalitu, což znamená, že články by měli dosahovat alespoň úrovně článků na našich stránkách (to není tak těžké - pozn. Šotek). Články psané redaktorem by měly spadat do některé z kategorií našeho časopisu (Games, Kultura, Soft a Hard, DrD, Story ...), ale jsme ochotni otevřít i rubriku novou (striktně odmítáme rubriky typu: Děvky a erotika, Feminismus, Sadámovy děti etc.).

Taktéž požadujeme alespoň minimální slohové schopnosti, o pravopisu se zde nebudu zmiňovat - s tím máme dost problémů i my. Takže by bylo vhodné, aby zájemci o místo redaktora poslali nějakou ukázku své práce (ostrá práce bude rozdělována po domluvě a podle možností, pokud jste již členem nějaké redakce a chtěli byste z nějakého důvodu přestoupit, stačí napsat vaše jméno a adresu vašeho magu). Rovněž by bylo krajně nevhodné, aby se o toto místo ucházeli lidé, kteří nemají ostatním co říct, což se ve výsledku projevuje tak, že například své recenze slepují z toho, co si kde přečetli.

Takže si to shrňme adept na práci redaktora by měl mít následující atributy: Měl by umět psát, měl by mít co pasát, mělo by ho psaní bavit a měl by být schopen přistupovat na kompromisy. My mu na oplátku nabídneme bezproblémové uveřejnění jeho díla (vyhrazujeme si právo článek nepoužít kvůli jeho nízké kvalitě), a individuální přístup k potřebám a možnostem každého uchazeče.

Místo Externisty

Na externistu klademe mnohem menší nároky. Máte doma nějaké dílo, které by stálo za uveřejnění, ale nechcete se vázat k nějaké trvalejší spolupráci? Není problém, pošlete nám ho (vděční budeme zvláště za příspěvky do sekce Story - povídky a básně), my ho přečteme, zhodnotíme a uveřejníme, nebo (v horším případě) neuveřejníme. V tom úspěšnějším případě se budete moci pokochat pohledem na své dílko na internetu, či na GameStar CD/DVD místo toho, aby leželo založené hluboko v útrobách vašeho počítače, kde si ho málokdo přečte.

To je vše, více toho po vás opravdu nechceme. Kromě malého detailu, který beztoho sami nedodržujeme. V anketě uspořádané na našich stránkách převážil názor, že lepší jsou články se špetkou vtipu, než suché, zdlouhavé, či odborné, tudíž i my takové upřednostňujeme.

THE END

Tak jsme to přežili. Dočetli jste až do konce této výzvy. Pokud nemáte talent na psaní, nezoufejte, jsou i jiné druhy práce, kterými byste mohli prospět našemu časopisu. Potřebovali bychom třeba slušivější a praktičtější grafický kabát, Lord Abak by potřeboval pomoci s udržováním své sbírky zbraní z druhé světové války a všichni toužebně očekáváme člověka, který by dal pořádně na prdel našemu redakčnímu Šotkovi.

Pokud máte zájem ... napište nám.

Redakce AAA Games

« Autor článku »

Redakce AAA Games