Vyhlášení ankety o největšího diskmagera

Dva měsíce nám uplynuly jako voda. A tím nemyslím nějakou obyčejnou vodu z dolního toku řeky, či dokonce podřadnou smrdící břečku z obecního rybníka kam je zavedená místní jímka či dokonce ten chlorovaný patok z vodovodu, ve kterém bych si ani galaktický týden (rok - takový malý sci-fistický prvek pro oživění:-) nošené ponožky nevypral. Tím myslím onen svěže zurčící horský potůček, který podemílá břehy luk, na kterých se pasou ... ale však vy už si to domyslíte sami (fialové kravičky? -pozn. Šotek) (třeba - pozn. Mat). A za tento šedesátidenní okamžik jsme stačili vyhlásit a uzavřít hlasování o Největšího diskmagera a Největší ostudu magové scény, jejíž výsledky se právě tímto vyumělkovaným prvním odstavcem snažíme uvést.

Výsledky ankety o Největšího diskmagera jsou následující:

1. místo - Augustus (47 hlasů) - Podle Derelovy teorie jsou hlasy pro redaktora hlasy pro diskmag. Není to sice nikterak univerzální, ale něco pravdy na tom bude. Protože šlo o hlasování na domácí půdě, byl Augustus hned od počátku horkým favoritem. Tedy od úplného počátku ne, první dva dny (víkend) setrvával na ocasu pelotonu, ale pak dorazili do škol a k internetu naši věrní čtenáři, jejichž hlasy ho s výrazným náskokem dostaly na první místo, kde se udržel až do konce.

2. místo - Derel (37 hlasů) - Jeho pozice v anketě, ačkoliv si jí bez nejmenších pochybností zaslouží, byla do jisté míry překvapením, jelikož ji nabyl až v druhém poločase. Stejně jako Augustus si své místo s velkým předstihem udržel, a přestože se hlasovalo do poslední chvíle, žádné dramatické souboje se na prvních místech neudály.

3. místo - Martin Náhlovský (26 hlasů) - Tento Bazookacký autor (který by se dal vulgárně nazvat tím druhým z Bazooky v anketě) byl do ní nasazen, protože si bezesporu zaslouží umístění v první desítce, ale bez předpokládaných ambicí na vedoucí mety. Jeho pozice, kterou si za svůj přínos scéně zaslouží, pro nás byla velkým překvapením a to nejenom proto, že se jí zmocnil po raketovém nástupu v druhé polovině ankety. Skutečně jsme nevěřili, že je tento redaktor tak oblíbený, obzvláště proto, že v převálcoval svého mnohem známějšího šéfa Memoryho (10 hlasů).

Nejvíce hlasů od "svých fanoušků" sice získal Speedy Daniel, který se tak hned na začátku katapultoval do popředí s několikanásobkem hlasů všech ostatních, ale šlo o body přinejmenším pochybné. Nehodláme sice zpochybňovat naprosté vedení někoho, kdo v návštěvní knize svého vlastního projektu sklízí prakticky výhradně kritiku a posměch; ani fakt, že jejich denní přírůstek byl často větší než výsledný počet hlasů některých nominovaných nebo počet přístupů na naše stránky; ani to, že se mnohdy uskutečnily všechny během půl hodiny. Je totiž pravdou, že ke konci se ve svém rozletu znatelně umírnil, za což mu děkujeme. Něco takového by nám samozřejmě nemohlo zabránit v tom, abychom jej z recese nevyhlásili největším diskmagerem, kdyby existoval. Jeho vlastní mag totiž v průběhu hlasování určil pravděpodobnost jeho existence na 10% (tohle si MCZ asi vyžere, ale patří mu to, ateistovi zhovadilýmu - pozn. Šotek), což byl pro nás velký šok. A jelikož jedním ze zásadních atributů největšího diskmagera je, že by se mělo jednat o skutečnou osobnost, rozhodli jsme se po dlouhém rozmýšlení a s bolestí v srdci Speedyho z ankety vyřadit. Drželi jsme se tak trochu naší předlohy, ankety ČT Největší Čech. Proto se dá říci, že se Speedym je to jako s Cimrmanem, kdyby byl skutečný, s přehledem by vyhrál. Jen se nám nechtělo kvůli tomu vyhlašovat speciální přídavnou anketu. Speedy by se ostatně stejně stal největším virtuálním diskmagerem, kterýžto titul jsme mu samozřejmě ochotni přiznat, pokud o to projeví zájem.

V průběhu hlasování byla velice kladně hodnocena osobnost šéfredaktora Smashe Honzaqua, zvláště proto, co je ochoten udělat pro svůj mag. Zpočátku se také umístil v předních pozicích, ale brzy začal se svými výslednými 14 hlasy výrazně zaostávat, přestože byl některými tipován mezi favority. Jeho výsledné umístění budiž důkazem toho, jak se mohou různé předpovědi šeredně mýlit.

Anketu Největší diskmager svorně bojkotovali "echtkulturní" chlapci a děvčata z Korony. Z toho důvodu obdržel její šéfredaktor DFox pouze jediný hlas, ke kterému se přiznal Lord Abak, jenž sice nemá ani páru o tom, o koho jde, ale už ze zásady podporuje outsidery. Tento tristní výsledek zarmoutil především Augusta, který DFoxe do nominace vehementně prosazoval.

Naopak podporu naší anketě vyjádřil šéfredaktor ve své době velmi oblíbeného a originálního Raketometu, Rapan. A to především tím, že odkaz na ni umístil na své stránky. Návrat věrných fanoušků jej sice hned zpočátku posunul do předních pozic, záhy se však začala neblaze projevovat skutečnost, že Raketomet už poměrně dlouhou dobu nevychází a Rapan se se svými výslednými 8 hlasy propadl hluboko pod první místa.

Celkově v této anketě hlasovalo 237 respondentů.

Výsledky ankety o Největší ostudu magové scény jsou následující:

1. místo - Šotek (111 hlasů) - Náš redakční Šotek si hned zpočátku získal takřka neochvějné vedení, které s velkým přehledem uhájil až do konce, což se dalo u natolik kontroverzní osůbky očekávat. Je otázkou, nakolik mu toto umístění získaly jeho velmi netradiční články a nakolik jeho zvyk nevybíravě zarýt do každého. Každopádně získal absolutně bezkonkurenční počet hlasů, který obsáhl téměř polovinu objemu celé ankety.  

2. místo - Speedy Daniel (84 hlasů) - Prakticky celé hlasování se neslo ve znamení prudkého souboje mezi ním a Šotkem o první místo. Po celou dobu mu byl Speedy důstojným soupeřem, avšak ve finishi začal na svého "úspěšnějšího" kolegu výrazně ztrácet. Možná se ptáte, proč nebyl Speedy vyřazen i z této ankety. Vyplývá to z našeho přesvědčení, že vymyšlená osoba se sice nemůže stát největší osobností scény, ale může ji dost dobře dělat ostudu. Nehledě na to, že právě virtuální osoby (podle některých i třeba Šotek), dle této ankety diskmagové scéně suverénně největší ostudu dělají.

3. místo - X-Name (28 hlasů) - Ačkoliv (podle vlastních slov) snaživý klučina z vesnice X-Name disponuje většinou nectností kvalifikujících ho na Největší ostudu diskmagové scény, kvůli své provinčnosti nikdy neměl naprosto žádnou šanci konkurovat svým dvěma známějším kolegům, což se v anketě více než jasně projevilo. Stejně jako Skeleton nebo Kostěj zde zastupuje bezejmennou skupinu pubertálních diskmagerů, jejichž časopisy nikdy nepřežily tři čísla (mnohdy ani jedno).

Anketa o největší ostudu diskmagové scény se hned zpočátku vyprofilovala jako souboj dvou vedoucích osobností (ostud), přičemž všichni ostatní hráli jen druhé housle, což se projevilo mizivým počtem jejich hlasů - oba redaktoři Vrahouna 2, Kostěj 3, Skeleton, zástupce kopírovačů článků, 4. Celkově v této anketě hlasovalo 232 respondentů.

Závěrečné zhodnocení

Pomyslné medaile pro Největšího diskmagera i Největší ostudu tedy zůstávají doma. Znamená to snad, že hlasovali jen čtenáři jednoho (našeho) magu? Pak bychom na tom byli opravdu skvěle! Nebo že jsme nejvýraznějším projektem na scéně/v našem regionu? Těžko říct. Každopádně s účastí v obou anketách jsme byli velice spokojeni, jelikož asi dvojnásobně předčila naše očekávání. Výsledky jimi přinesené byly vskutku překvapivé a dobrému pozorovateli mohou o diskmagové scéně leccos vypovědět.

« Autor článku »
 
 
Redakce
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(A další ...:-)