Czech Game Expo 2003 se konalo v brněnském Boby Centru ve dnech 12.-14.9.2003, kde se střetli nejlepší hráči ČR a SR o vstupenky do Koreje, jmenovitě do jihokorejského Soulu.        

Záštitu této akci dělal ministr informatiky p. Mlynář, jednalo se o první ročník, na kterém jsme nemohli chybět ani my, AAA Games.  

Po dlouhé diskusi jsme se rozhodli, že vyrazíme v sobotu. Na místo jsme dorazili pár minut před půl desátou.

Po vstupu do potemnělé místnosti nás uchvátilo velké plátno, které bylo skoro přes celou zeď a promítali se zde ty nejlepší zápasy z každé kategorie.

V sobotu se hrál Counter-Strike, Fifa Fotbal 2003 a Starcraft:Broodwar a na večer jste mohli zhlédnout předváděčku ruské akční hry Kreed a české R.P.G. strategie UFO: Aftermatch. 

Zápasy promítané na plátno byli obdařeny profesionálním komentářem, což bylo velmi dobré, protože si tak každý mohl velmi dobře vychutnat každý zápas. Dočkali jsme se takových přeřeknutí jako „na kopačky hokejistů“, které jsem považoval jako vtipné…

Pokud se zrovna promítal zápas, který vás zrovna moc nenadchl, mohli jste se jít podívat na balkon, kde se konali karetní a figurkové hry, o kterých jsem doposud neměl ani tušení. K shlédnutí tu byli hry: Magic the Gathering, Lord of The Rings, Mage Knight, Proroctví, Warhammer 40.000, Trans America, které jste si pokud jste měli zájem mohli i vyzkoušet.   

Nutno dodat, že posezení i celkové vybavení, kterým hala disponovala bylo velmi dobré. V tomto směru si organizátoři zaslouží pochvalu. Trochu mi vadili časové skluzy, které se mnohdy vyšplhali i na několik hodin.

Na tomto místě vám nabízíme kompletní seznam třech nejlepších hráčů každé turnajové hry.

 

Konečné výsledky celého turnaje:   

1.místo: nex_Dratek

2.místo: nEph^Koty

3.místo: xG.Ageman

 

CZ

1. místo: nEophyte

2. místo: nubleX

3. místo: MeGame

 

SK

1. místo: Necroraisers

2. místo: butterfly

3. místo: 5SH

 


1. místo: Bůh

2. místo: MadMarw

3. místo: Dutinka

 

 
1. místo: nEph^Destroyer

2. místo: Crow[MG]

3. místo: Dark_Caleb

 

 

 

1. místo: uw|noth!ng

2. místo: nrSTORM

3. místo: nEph^exi

 

 

CZ

 

1. místo: nEph^KMerlin

2. místo: nrUno

3. místo: nrHyperman

 

SK

 

1. místo: SGC.Frido

2. místo: SGC.Tiger

3. místo: SGC.Whitman

 

Co tedy říci závěrem? První ročník národní kvalifikace WCG měl své mouchy, ale na druhou stranu spousta věcí se zase povedla a nám nezbývá než doufat, že příští ročníky budou minimálně stejně dobré. 

Pat