Pracovní plocha Windows

Jakou máte pracovní plochu? Pravděpodobně jako všichni ostatní, máte nastaveno hodně vysoké rozlišení a stejně se Vám ikony na plochu téměř nevejdou. Vypadá to hrozně a orientuje se v tom ještě hůř. Ale řešení je nasnadě. Víte, že máte dole lištu, na které je Nabídka START? Asi ano, že. Ale víte, že jí můžete přesunovat na různé kraje obrazovky? Ano? A víte, že si můžete podobné lišty také tvořit? Je to velmi jednoduché, do jednoho souboru si vytvoříte zástupce programů, které často používáte a pak jednoduše tento soubor přesunete k okraji obrazovky a voala. Vřele doporučuji dát každému zástupci jinou ikonu a poté v klidu můžete nechat zobrazit malé ikony a to dokonce bez názvů. Tento systém je podle mne dotažen k dokonalosti pokud si těchto oddílů uděláte několik (já si např. udělal Tento počítač, Programy, Hudbu a samozřejmě Hry) a v kombinaci s programy WindowBlinds a  WinSETUP 3 (pomocí kterého si můžete nechat nezobrazovat ikony na ploše) o těchto programech se můžete dočíst více v sekci Soft. A teď si můžete v menu Obrazovka nastavit opravdu obří ikony (já vím, tohle se nemusí líbit všem, ale mě se to líbí a moc). Toto můžete různě kombinovat, já si vše naházel na Hlavní panel a pak ho přesunul na levý okraj obrazovky.S tímto si můžete vyhrát až až. A jestli přijdete na nějaký přehlednější a zároveň estetičtější způsob úpravy pracovní plochy napište mi ho prosím (ale vy nic lepšího nevymyslíte, protože tohle je, se vší skromností, dokonalost sama)

To ještě není vše!!!

Pro veliký úspěch předešlého článku, na který přišlo (počkejte chvíli, přepočítám to) neuvěřitelných 0 reakcí, jsem se rozhodl, že v tomto směru budu pokračovat, protože chci, abyste měli počítače čisté, přehledné a originální. Dnes se budeme zabývat služkami (sorry to byl překlep, samozřejmě, že se budeme zabývat složkami) a jejich uspořádáním.

Pokud chcete mít ve složkách pořádek. Skryjte je!!! Zní to divně, ale věřte mi, nebudete litovat. Už nikdy nebudete v Programu Files půl hodiny hledat tu správnou složku, protože jich tam budete mít pár. Postup je jednoduchý. Nainstalujete Windows, nainstalujete všechny důležité programy a ovladače. K tomu co obyčejně potřebujete si uděláte zástupce na liště (viz výše) a prakticky všechny složky skryjete (včetně Windows - blondýnky jsou mezi námi). Máte krásný přehled, uděláte ji ze složek strom, který tématicky vyhovuje, dobře se v něm hledá a je tak akorát košatý. A máte to! Dokonáno jest, vše je přehledné a na správném místě. Pokud si chcete tuto přehlednost uchovat, skrývejte i nadále složky, do kterých nepotřebujete mít přístup.

Asi jediné v čem se mi Windows líbí je, že jeho rozhraní je User Friendly a dá se do značné míry modifikovat. Podívejte se do nabídky Možnosti složky v liště Nástroje a možná Vám budou oči přecházet. V této liště také najdete možnost zobrazovat skryté soubory a složka, kterou (pokud budete skrývat pilně jako já) hojně upotřebíte. Další věcí jsou panely nástrojů, které jsou plně modifikovatelné, takže Vám nic nebrání v tom, abyste měli v každé složce ikonku Přesunout do ..., kterou upotřebíte asi jednou za sto let.

Mějte počítač originální, pěkný a přehledný !!!

Mat