Úvodník čili úvodník

Jedno z našich největších předsevzetí, které jsme si jako autoři diskmagu stanovili, je udělat každou aktualizaci krůček dopředu, občas se mihne nějaká menší změna ve vzhledu, jindy posuneme hranici počtu článků a někdy třeba odstartujeme jeden ze svých projektů. Tentokrát se nám ty kroky trošku nakupily, takže jsme uznali za vhodné napsat o nich seriózní úvodník, který mi byl svěřen. A když už tak už, takže vyzdvihnu i úspěchy minulých čísel a poodkryji trochu plánů do budoucna.

Soutěž

Nevěřili jsme tomu, jak je to snadné. Chtěli jsme vás, naše čtenáře, trošku odměnit za ty hodiny, které trávíte čtením našeho časopisu, a tak jsme rozeslali žádosti o sponzoring a věřte nebo ne, ale vrátila se i kladná odpověď, která nám umožnila uspořádat soutěž o originální hru. A jak jsme byli nadšení, tak jsme přihodili i několik cen ze svých vlastních zdrojů. Věřím, že si s námi zasoutěžíte a třeba i něco vyhrajte.

Největší diskmager

Minule jsme vyhlásili anketu o Největšího diskmagera a tentokrát oznamuje výsledky vašeho hlasování. Ty jsou zajímavé a leccos vypovídají o scéně. Mě zaujal hlavně počet hlasů šéfredaktora Korony, která projedenou zase dokázala, že se od magové scény distancuje a naopak, že scéna se distancuje od ní. Konečné umístění dvou našich redaktorů na vrcholcích obou kategorií je pro nás docela překvapení. Augustus by sám sebe na post Největšího diskmagera rozhodně nepasoval (těžko říci, zda je to jeho vrozenou skromností:-) a Šotek o první místo v Ostudě diskmagové scény bojoval stejně zapáleně, jako o svojí nominaci do této ankety. Nutno dodat, že ostuda to je a veliká, poněvadž prošvihl uzávěrku a nedodal nový díl STAAAR TREKu. Ale jak to skvěle formuloval Hunter 89 ve své analýze Šotkovy osoby: "Ale my ho aj tak budeme mať navždy radi, veď je náš, je tu pre nás, jednoducho náš Šotek.:o)"

Každopádne nás zájem čtenářů o tuto anketu překvapil a doufáme, že se tak nadšeně a v hojném počtu budete účastnit i našich nadcházejících projektů.

Knihovnička AAA Games

Tento veliký projekt se pomalu rozjíždí a v současné době vám nabízíme každé číslo jeden profil významného autora a jednu Librí legendí. Předpokládáme, že v budoucnu se obrátky ještě o něco zvýší, ale už i takhle je to vcelku záhul. A abyste jen nečekali na cosi neznámého a neupřesněného, tak vám můžeme prozradit, že se v příštích číslech dočkáte jmen a děl jako: Robert Holdstock, Ray Bradbury, Robert Heinlein, Jatka č. 5, Klubko zmijí a podobně.

Nový engine?

Tento vzhled nám už vydržel celý rok (slaví narozeniny), což trošku rozvířilo diskuze o jeho výměně. Většina redakce se postavila proti tomu, ale změna rozhodně neškodí. Proto se jeden z našich redaktorů rozhodl dát dohromady kolekci vzhledů, ze kterých jsme měli na redakční radě vybírat. Neshodli jsme se. To je překvapení, že? Ale důležitější je, že tím pádem dáme moc do rukou vám, čtenářům, takže v některém z následujících čísel budete moci rozhodovat o našem budoucím vzhledu v podobě ankety. Není to skvělé?

Menší výročí

Tento měsíc můžete nalézt v 16. KulturaView již padesátý příspěvek do těchto kompilací. Není to nijak významné jubileum, ale je to příležitost, jak alespoň trošku vyzdvihnout tyto soubory krátkých článků, jejichž psaní a sestavování do docela dost práce, ale výsledek stojí za to. Ne tak dle vašich reakcí, které se povětšinou GamesView a jeho menšího bratříčka zpravidla netýkají. Myslím si, že za přečtení většina příspěvků rozhodně stojí (jestli se nemýlím, tak je většina příspěvků v těchto kompilacích tvoje a já se nemýlím, jak by řekl Xallivarius).

Menší renesance

Jelikož už konečně provádíme aktualizaci způsobem staré pryč, nové tam, má konečně cenu opravovat staré chyby. Například v sekci Story jste až donedávna mohli vidět nad Archivem nadpis Kultura. A nikdo si toho nevšiml, aby nás upozornil. Kromě toho byla aktualizována Redakce, kde zařádil Šotek a ke každému členu redakce připsal nějakou tu poznámku. Inovace se dočkal i článek Často kladené dotazy. Oba jsou určeny předně našim stálým čtenářům, kteří si v nich najdou to své. 

Star Wars

Také jsme byli v pokušení vytvořit nějaké magatéma Star Wars. Pak jsme ale došli k závěru, že bude pravděpodobně lepší napsat veliké pojednání o dromedárech hrajících na piáno, poněvadž si ho pravděpodobně přečte více lidí. Přesto se nám toho z Hvězdných válek nahrnulo do aktuálního čísla dostatek. Povinná recenze na třetí epizodu od Augusta docela zastiňuje mojí recenzi na hru Lego Star Wars, zcela mimo toto zápolení o čtenáře stojí Supizomova báseň Star Wars, která není zajímavá tím, že se jmenuje Star Wars, ale tím, že je Supizmova.

Konec tohoto úvodníku

I k tomuhle potřebujete komentář?

« Autor článku »

Mat