Slovníček AAA Games (etymologie výrazů)


Surrealismus = blbost

Tento pojem používáme ve významu blbost nikoliv proto, že bychom si mysleli, že surrealismus je obecně blbost. Spíše se dnes kdejaká blbost schovává pod pojmem surrealismus.

Fusakle (nebo i fusekle) = přítelkyně\ partnerka

Prostě stará dobrá fuska, ponožka má s tym čemu řikáme stará, mladá, moje holka atd. společnýho fakt hodně. Vobě si vybíráme podle vzhledu ale nejdůležitější je to, jestli je nám dobře s ní a v ní. To je celý. Milujte se a buďte na sebe hodný, váš Šotek.

S tímto osvětlením však puritánská část redakce vedená Matem naprosto nesouhlasila, a tudíž vymyslela jiný etymologický výklad tohoto slova. Ten ale není vůbec vtipný, takže ho ani nebudeme uvádět. V každém případě je zajímavé, že Mat byl vůbec první, kdo toto slovo v článku použil :-).

Vydukovat = vydedukovat

Novotvar vytvořený lordem Abakem v jeho výslechu.

instantní moudrost = rychlomoudro

Vychází z analogie úvahy a polévky. Stejně jako polévka vás může i úvaha zaplnit a nasytit, tedy v duchovnějším slova smyslu. Existují "maminčiny" polévky se spoustou zeleniny (hnus, ale je to zdravé ...), polévky ze sáčku (chutné, ale pokud si to nevylepšíte, máte jen vodu) a instantní polévky, které vám nabídnou hodně chuti během chvíle, ale pokud se jimi budete ládovat každý den, tak se vám buď přejí, nebo z toho budete mít vážnou újmu na zdraví. A stejně tak to je i s těmi rychlomoudry, skvělými postřehy, bystrými poznámkami a bonmoty - chutnají ale přejí se. Toto nebezpečí hrozí zvláště v dnešní době, kdy na nás čekají na každém rohu. 

nakuzdit - nadávka

Původ tohoto sprostého slova můžeme vypátrat v Šotkově STAAAR TREKu (konkrétně v druhé části třetí kapitoly). Jedná se o vulgaristický novotvar, který jako jediná opravdu řízná nadávka pronikne přes redakční cenzuru.

« Autoři článku »

Redakce