Výslech Lorda Abaka

 

Vyslýchal Mat

 

LA: Nebudeš psát všechno co řeknu, že?
MAT: Určitě ne... Jak se daří?
LA:--smích-- Víš určitě, že děláme rozhovor, kdybychom dělali seznamku, tak by to bylo lepší. Řekl bych ti, co mám rád a pak bychom se dostali k otázce, jak se mi daří. Nuže ... Jak se mi daří? Skvěle. A jak tobě?
MAT:To JÁ tady kladu otázky!
LA:Tak je klaď.
MAT:Do myslí nemoha čtenářů našeho časopisu ses zapal vlastní rubrikou Army. Proč jsi s ní nakonec sekl a splnila to, co jsi od ní očekával?
LA:Budeš opravdu psát všechno co ti řeknu?
MAT:To záleží na tom, co řekneš.
LA:Podle toho, co jsem četl, cos měl napsaný (před tvou korekcí), bych musel říci hodně známou hlášku:“řekni mi to jednoduše a srozumitelněji, protože bych ti musel říct jedině: BLE BLE BLE BLÉÉ ..., ale teď po tý opravě...
MAT:Hele nenarážíš náhodou (velice zmateně) na mé dysletkické postižení? To si nech pro sebe! To se čtenáři našeho časopisu nesmí dozvědět.
LA:Alespoň, že má Word to označování červenýma vlnkama, to je dobrá pomůcka, nikdy jsem nemyslel, jak to pomůže, zvlášť dieslákům. Nemám nic proti dieslákům, taky jsem to zkoušel uhrát na tuto chorobu, ale neúspěšně, prý jsem už moc intelektuální a osobitá osoba.
MAT:Chceš mne naštvat. A jen pro tvojí informaci, testy dysleksie se dělají tak, že zhodnotí tvůj celkový intelekt a srovnají ho s tvými výkony v češtině, takže zjistí, jestli seš dyslektik a nebo jen normální blbec. A pro čtenáře. Kromě červených vlnek tu mám i spoustu zelených díky skvělému programu Gramaticon (tolik reklama). Ale zpět k tobě, Abaku. Co ta sekce Army?
LA:Ještě abych to nezamluvil, veleznámá věta to vždy dokazuje: „Pro blbce je každý blbcem.“ Potvrzuje to, že všichni lidi jsou si navzájem rovni. Ale abych se vrátil k té otázce, Army mne dokázala –když já jsem zapomněl to slovo, chvíle přemýšlení, z Abakových slov jsem zaslechl slovo, kterému jsem přes všechnu snahu nemohl přiřadit žádný význam, poté, co jsem se na něj přísně podíval, řekl suše: uspokojit. Army mne dokázala uspokojit natolik, že můj sexuální život šel do háje a nakonec i moje vojenská kariéra. To byl důvod, proč jsem ji ukončil, a proč v ní dál nepokračuju.

»RS? To je výplod mých zkracovacích schopností a určuje to jakousi vyšší zkratku pro kombinaci RE a PS. Pokud to můžu vysvětlit, z první zkratky jsme vzali R, jako RE a z druhé S jako Scriptum, tedy dohromady Rescriptum – odepsat, nebo něco podobnýho. «


MAT:Dobře, tak Army by byla a co tvoje další působení v časopisu, jak bys ho shrnul?
LA:Shrnout to lze jednoduše. Až moc jednoduše, lze to vyjádřit jedním slovem: Latentní. Přece by nám šéfredaktor (byť žádného nemáme – pozn. šéfredaktora) nelhal.
MAT:Latentní? Co to znamená? Nebo spíše, jak tomu rozumíš?
LA:Latentní – impotentní, není to jedno? Obojí mají svůj skrytý význam a ukazují na určitou nehybnou část, která ne a ne se zapojit do činnosti.
MAT:Tak a jsme u toho, co plánuješ do budoucna?
LA:Jak jsem odpověděl jedné holce v SMSce na stejnou otázku – najít si holku, oženit se, mít děti a pak zemřít.
MAT:No, já myslel spíše na budoucnost AAA Games…
LA:Nevím, co chceš slyšet, ale jestli chceš slyšet to, že se více zapojím do psaní, tak si to budeš muset vydukovat sám.
MAT:Vydukovat?
LA:No jasně, vydukovat.
MAT:Nemyslel jsi třeba vydedukovat?
LA:Ne, zásadně prosazuju taktiku zkracování, což občas vede v rozhovorech mezi dvuma lidma k předčasnému konci, nebo …
MAT:…smrti jednoho z účastníků rozhovoru?
LA:… třeba.
MAT:Dobře a jak bys zkrátil slovo kaleidoskop?
LA:Abych to mohl zkrátit, musím nejdřív vědět, co to je, ale můžu ti zkrátit slovo periskop.
MAT:A to je zase co?
LA:V mé verzi je to pindoskop, což bohužel není zkrácení, ale metafora.
MAT:Už ani nechci vědět, co to znamená, poněvadž by to stejně neprošlo redakční cenzurou. Ale mám pocit, že bychom náš rozhovor měli ukončit nějak důstojněji, prozraď nám tedy nějaké tvé vlastní moudro, nebo i nějaký tvůj oblíbený citát.
LA:Miluj a budeš milován. (metafora – Žij a budeš žít)
MAT:To je zvláštní, já čekal nějaké opravdové abakovské moudro typu zabíjej a budeš zabíjen ala Arnie s kulometem.
LA:RS: Nevím jak jsi na to přišel, ale Arnie můj hrdina není. Pokud by tam měl někdo být tak J.C. Vandame …
MAT: A jen tak mimochodem, co to znamená RS?
LA:RS? To je výplod mých zkracovacích schopností a určuje to jakousi vyšší zkratku pro kombinaci RE a PS. Pokud to můžu vysvětlit, z první zkratky jsme vzali R, jako RE a z druhé S jako Scriptum, tedy dohromady Rescriptum – odepsat, nebo něco podobnýho.
MAT:Ano, skutečně tenhle rozhovor by měl být celý od základu odepsán, ale to by byla vcelku chyba, nemyslíš???
LA:Myslím ---smích---, kdybych měl vymyslet něco jinýho, tak něž bych něco vymyslel, tak bys zjistil, že jsem nevymyslel nic, krom toho, že STR je mylný a můj nový vzorec, jenž byl zakódován do mých slov to vše vyvrací a já jsem génius nad geniami, géniama … génii.
MAT:Tak naposledy, co je to STR?
LA:Ty nevíš?
MAT:Ne, nevím, že by to byla nějaká pornohvězda?
LA:Bylo by to sice pěkný, ale STR je zkratka, která označuje Speciální teorii relativity, což si myslím, že je obor, který moc lidí nezná a nyní jsem pochopil, že ty to neznáš také.
MAT:Výborně, to by snad stačilo, čtenáři se dozajista cítí zahanbeni, díky za rozhovor.
LA:Díky za to, že jsme se mohl ztrapnit
MAT:Není zač, AAA Games ti tuto možnost vždy rádo poskytne.

« Autor článku»

 
Mat a Lord Abak
 
 

Tématický článek:


Šotkův medailonek Lorda Abaka.