Augustus

Původ: Vznešený
Oblíbená hláška: „Martiny, baby?“
Celým jménem: Augustus Pulcher Audaxque Maximus Tiberius Nero Caesar

Augustus je dle mnohých šéfredaktorem našeho časopisu, jiní soudí, že je tím nejstarším a nezkušenějším na herní scéně, a existuje i skupinka lidí, kteří v něm vidí egoistického velkohubce. Inu, na každém šprochu pravdy trochu.
Augustus se do naší redakce dostal výraznou oklikou. Jak jsem již několikrát zmínil (například v Klub sráčů: Augustus a Abak go very large), Augustus a Abak byli (a jsou) přátelé k pohledání, byť jejich charaktery a zájmy se protínali jen v minimálním počtu styčných bodů, popravdě řečeno to byl pouze enormní zájem o druhé pohlaví a sklon parodovat profesora fyziky. Člověk se až diví, na čem všem se dá postavit nehynoucí přátelství. Fenomenální byly zvláště jejich debaty, které by jistě byly zapsány do zlaté knihy diskutérství, kdyby se v nějaké formě zachovaly, vyslechl jsem jich několik a všechny mne zaujaly, zvláště ta, kterou jsem si pro sebe nazval Debata o smyslu života, významu náboženství a jeho vlivu na lidskou morálku a holkách, které by Abak rád vojel.
Augustus je pro společnost velmi nebezpečný. Hlavně kvůli svému vzdělání a schopnosti obhájit jakoukoliv blbost. Podporoval návrh lorda Abaka, aby se s registrovaným partnerstvím homosexuálů legalizovalo i mnohoženství/mužství, protože současný stav diskriminuje všechny ty slušné lidi, co mají rádi grupáč. Na Matovu otázku, jestli může být vůbec slušný někdo, kdo si potrpí na něco takového, odpověděl: „Dokud se nezmění zákony, tak ne.“
Má velmi blízký vztah k herectví, napsal divadelní hru (která stála upřímně řečeno za prd, dokud jsem mu ji nevylepšil) a zahrál si i v nějaké té reklamě. Jeho asi největší a charakterově nejpropracovanější rolí byl papoušek z reklamy na martini, která myslím běží v televizi i teď. On je na svůj výkon po právu pyšný a stal se kvůli tomu i redakčním barmanem. Nikdo zkrátka neumí tak hezky říct „Martini, baby?“ A tak tím zahajuje naše schůze, přestože máme v redakci jenom tuzemák. Lord Abak už drink několikrát vylil se slovy „Tohle není Jim Beam.“, ale nikdo se tomu nesmál, tak to po sobě jako redakční pes zase poslušně slízal.
Augustus nebyl nikdy moc pohledný. Je jedinou osobou v redakci, která se holí křovinořezem a momentálně si vydělává propagací nůžtiček na nehty značky Mastodont. Proto se radši rozhodl okouzlovat hloupoučké dívenky přes internet, což funguje jen do té doby, než dojde k osobnímu setkání.
Diskmagovému světu je Augustus znám jako ministr zahraničí našeho časopisu, v důsledku čehož se velice často vyskytuje v návštěvních knihách naší konkurence, kde projevuje názory své a prosazuje politiku celé redakce.Zvláště znám je svými aférkami s Cvakem. Dle svých slov chce jeho redaktorům „ukázat jejich zaslepenost“, dle jejich názoru je to však neoprávněné strefování se do nich a já to vidím tak, že je to kopání do bezdomovce, který má pocit, že je pánem světa.
Kdosi rozšířil fámu o Augustově velice … základní počítačové gramotnosti, konkrétně v kuloárech magové scény se několik týdnů šuškalo, že Augustus neumí napsat pomlčku, neboli -. Brzy na to se Cvak přesunul s domény wz.cz na my-amc.cz. Neprozřetelně však zanechal na své staré adrese odkaz na novou prezentaci, takže se Augustova pruzení stejně nezbavili. Augustus a počítače je vůbec zajímavé téma. Omezím svoje vyprávějí na oblast císař a jeho komp … jeho vlastní počítač mu totiž vyhlásil válku a odmítá dělat cokoliv, pokud k tomu není donucen FYZICKOU silou. Dlouho žil Augustus v domnění, že jejich vztahy se konečně zlepšili, až do chvíle, kdy mu Pat oznámil, že to, co považoval za spokojené mručení, je dodělávající větrák.
Další záležitostí neodmyslitelně spojenou s Augustovou osobou jsou jeho cykly přednášek. Naše redakce je hodně pestrá, až skoro moc, ale do okruhu zájmů redakčního diskutéra (kam spadá mimo jiné literatura, historie, filosofie, psychologie, mytologie a esoterické vědy) nikdo z ostatních nechce nahlédnout. Zvláště ostudně skončila jeho přenáška o největších státnících starověkého Říma, v průběhu které byl vypískán, vybombardován shnilými jablky (toho roku se zvláště urodilo),byl mu snížen plat, byl degradován na nejnižší redakční post (dokonce pod Pikea), vyloučen z redakce a obšťastněn Abakovou loveckou brokovnicí, které sice nebyla schopná střelby, ale na bití do hlavy se dvě železné hlavně hodí více než basebalová pálka. Až poté opustil řečnický pult se slovy: „Pokračovat budu příště“
Posledním významným rysem našeho řečníka jsou jeho telefonáty. Zvláště Matovi a Nicce volá několikrát za měsíc a v důsledku svého posunutého biorytmu to většinou bývá v čase, kdy většina obyvatel stření Evropy spí. Jednou se Mat dokonce probudil s uchem u telefonu a zjistil, že už téměř dvacet minut vede s Augustem zasvěcenou debatu o dalším směřování časopisu. Dle pozdější Augustovy výpovědi Mat vydával zvuk, který císař mylně považoval za přitakávání.
Hlavně lidi nechtějte po Augustovi vyjádření ke svýmu magu, dílu, čemukoliv. To je jako strkat lvovi hlavu do tlamy nebo prst do zadku. Na začátku to vypadá jako fakt dobrá zábava ale z potom bejvá člověk zklamenej, smutnej nebo mrtvej.

« Autor článku»

 
 
Šotek
 
 


Tématický článek:


Výslech Augusta.