Mat

 

Původ: neznámý
Oblíbená hláška:
Zombík nebo kostlivec?
Celým jménem:
Mathew The Last Úmrtka Záhrobník (pokračovatel slavné rodinné tradice)


Nekorunovaný šéfredaktor, autor teorie lopatové demokracie, pachatel většiny článků a pravděpodobně jediná osoba na světě beroucí časopis opravdu vážně, to všechno a ještě mnohem víc je Mat.Disponuje oním zvláštním typem myšlení, kterému se přes veškerou usilovnou snahu zdaleka vyhýbá pochopení. Doslova zářným příkladem jeho pojetí konstrukce a architektury jsou třeba kvadro (V podstatě bicykl jen s jednou zásadní odlišností – se čtverci místo kol, z toho je odvozen i název. – pozn. šotka) nebo dřevěný krb.

 

Další jeho velkou ideou je tvzn. Zjednodušená teorie originality, kterou si hájí s urputností rozzuřeného jezevce. Jde o princip, jak už název napovídá, velice jednoduchý: vše, co je originální, je zároveň dobré – vlastně ORIGINÁLNÍ=DOBRÉ.


Teď Je vám, naši milí čtenáři (ano i tobě, Filípku) zajisté jasné, že jedině osoba s takovým přesvědčením, zaujetím a naprostou absencí schopnosti porozumět čemukoliv mohla sestavit realizační tým AAAgames. Protože něco musíme tomuto časopisu rozhodně přiznat – originalitu a to ženoucí se až někam do absurdity.
Závěrem bych rád poznamenal, že Mat je neoddiskutovatelně nejnormálnější osobou celé redakce externisty nevyjímaje, a to přestože ve volném čase je to šílený nekromant. Naštěstí mu jej práce na časopisu nechává jen velmi málo, ale i tak má zakázán vstup na všechny hřbitovy ve vzdálenosti do sta kilometrů od svého bydliště.
Přes veškeré své lpění na originalitě se i on stejně jako drtivá většina realizačního týmu AAAgames po vzoru Augusta dal na básnění. Po jeho značně nešťastných výletech do oblasti prózy to byl krok takřka divadelně tragický. Už abychom se báli, že začne psát v řeči vázané i Krteček, který zůstává co se týče demagogických slátanin se svými výtvory stále nepřekonán (tento článek je již starší a byl napsán ještě v době, kdy v našem časopisu nepůsobil Pike - pozn. korektora). Naštěstí k tomu zatím nedošlo.


Krom krátkých básniček většinou použitých jako doprovodný prvek své tvorby se Mat pustil i do rozsáhlejších cyklů z nichž vzpomeňme například početný soubor písní Zpěvy záhrobní, z něhož pochází krom jiného i slavný pochod Hoši z Necronu, který vám však, naši tři milí a věrní čtenáři, jak pevně věřím, nemusím vůbec připomínat. Proto jsem v ukázce sáhl po úryvku z mnohem méně známé balady. Pokud vám něco připomíná, tak je to jenom dobře, protože sami pochopíte, jak nehorázně a nezdařeně nás ostatní kopírují.


Pramínek vlasů
ti uříznu potají
a možná i hlavu,
když mě budeš srát.

Nebo tě vezmu,
tam kde vlaky houkají
a nechám tě od nich
rozesřačkovat.


Vidíte? I hodní hoši se musí někde vyřádit. V Matově případě je to psaní vulgárních kupletů pod pseudonymem Vilma. Jaké z toho plyne poučení? Nikdy příliš neomezujte své přirozené vášně, vleze vám to na mozek. A to je pro dnešek vše, milé děti.

« Autor článku»

 
Šotek
 

Další díla autora:

Šotek se projevuje hlavně v sekci Plus. Je zvláště plodným autorem úvodníků, ve kterých odkrývá naprosto smyšlené pozadí vzniku a přípravy našeho magu.

Tématický článek:


Výslech Mata.