O původu našeho šotka

Každé nakladatelství, vydavatelství, redakce prostě cokoliv, co se alespoň trochu vážně zabývá literaturu má svého šotka. To je takový záhadný, tajemstvím opředený tvoreček, který škodí, kde může. Redaktoři si jej obvykle hýčkají, jelikož na něj mohou a též zhusta svádějí své chyby.

Šotci jsou obvykle tiskařští a dnes už bohužel i internetoví. Jak už bylo řečeno (spíš napsáno), každý správný časopis má šotka, a tak ani AAA Games nemohl zůstat pozadu. Jeho původ je zahalen tajemstvím. Tedy existuje několik teorií, ale žádná z nich zatím nebyla potvrzena. Možná na to přijdete právě Vy, naši čtenáři (příbuzní, přátelé a známí redakce).

Má se za to, že by to mohla být nová forma života vzniklá ze starých ponožek Lorda Abaka, které páchly tak pronikavě, až skrze to došly sebeuvědomění. Dle zásady: „Smrdím, tedy jsem.“

Další teorie tvrdí, že jde o zmučenou zbloudilou duši, jež uprchla Matovi z ulumuru a nyní se redakci mstí za své uvěznění.

Někteří experti (nebudeme raději jmenovat, on se totiž Lord Abak často a většinou oprávněně za své nápady stydí) jsou toho názoru, že je to buď zhmotnělý Patův chtíč (pak ochraňuj nás, Bože) nebo materializovaná deprese Veber či Augustův zdravý rozum, který jej však opustil již mnoho let před založením redakce, a tak můžeme s klidným svědomím tuto alternativu vyloučit.

Ať už je to tedy cokoliv, tak to existuje a většinou negativně ovlivňuje chod redakce. Podobný stav by byl v celku normální a běžný i v jiných časopisech, ale náš šotek je poněkud…řekněme specifický. Je to zapříčiněno oním prostým faktem, že většina lidí odvozuje význam slova normální od svého okolí a ten žijete – li ve společnosti redaktorů AAA Games dostává úplně nový rozměr. Proto také náš šotek došel po bedlivém pozorování některých redaktorů k poměrně logickému závěru, že našemu časopisu uškodí mnohem více tím, že bude publikovat než nějakým poškozováním odkazů či úmyslným vpisováním pravopisných chyb*.

Proč jsme mu to dovolili? Jednak pod tíhou jeho hrozeb, že své nápady uveřejní na nějakých jiných stránkách, které někdo opravdu čte, a také kvůli jeho nafoukanému tvrzení, že cokoli, co dokážeme my, svede on lépe. Posouzení je na Vás, milí čtenáři.

Každopádně je načase uvést hlavní důvod napsání tohoto článečku a to zveřejnění dvou nových zásad AAA Games:

Za všechno může šotek
a
Nic mu nevěřte

*(To byla až donedávna docela dlouhou dobu jeho oblíbená zábava. S pocitem přímo perverzní radosti přepisoval příspěvky redaktorů, pro které je gramatika záhadná vesnice na pobřeží Španělska, a u kterých vrchní korektor (žádný spodní sice není, ale on na tom titulu prostě trval) Augustus provedl velmi pracně opravu, tedy přepisoval do původní podoby.  Což Augusta přivádělo k zuřivosti, bohužel jak se ukázalo později…jen jeho. Když oba (šotek i Augustus) zjistili, že drtivá většina čtenářů i redaktorů nepozná rozdíl, dostali svorně hysterický záchvat. Výsledkem bylo, že se oba na svou donedávna hlavní a nejdůležitější činnost vykašlali. Pro čtenáře AAA Games se však vlastně nic nezměnilo.)

« Autor článku»

 
Nicka
 
 

Další díla autora:

Nemnoho, ale pokud chcete vidět její práci tak ... click

Tématický článek:


Výslech Šotka.