Pecka na kterou se nezapomíná…

 

Zase jsem se po delší době jsem se přinutil napsat recenzi na nějakou tu velmi starou hru.

Vybral jsem si Aladina, protože to byla další hra u který jsem strávil mraky moře času.

Možná si myslíte, že to je hra pro malé děti a máte pravdu, žádné násilné prvky tu nenaleznete, právě naopak hra se honosí krásnou přívětivou dětskou grafikou.

Příběh není nijak originální. Jste jednoduše týpek, který se vydal hledat unesenou princeznu. Prostě nic, co by vás mohlo nějak zaujmout.

Lokace tu jsou rozmanité, projdete se např. po městě, po poušti, v katakombách kde na vás čekají nepřátelé ať už v podobě humaniodnidní či zvířecí, ale vždy vám to dokáží pěkně zavařit.

Hru si můžete zahrát ve třech obtížnostech, kde ta první je pro začátečníky, kteří si hru teprve osahávají a ta poslední je pro naprosté tvrďáky, drsňáky, kteří se už ničeho nezaleknou.

Ovládaní je jednoduché což hru nějak nesráží, spíš naopak přidává na hratelnosti. Šipkami ovládáte pohyb,CTRL – sekáte, mezerníkem – skáčete,  ALT GR – hážete jablka. Máte tu také možnost ovládání si upravit, dle vaši chuti.

Váš Aladin umožňuje základní funkce jako je chození, skákání, sekání a na dálku můžete nepřátelé bombardovat jablkama, které si doplňujete cestou, v každé lokaci jich je víc než dost. Body, které můžete směnit za životy nebo jablka u obchodníka, který se nachází také v každém levelu získáte sbíráním výše zmiňovaných jablek, drahokamů a Džinů. V pozdějších částech hry se životy nacházejí přímo ve hře. Jsou pouze dobře skovány, aby jste si jich na první pohled nevšimli. Na konci každého levelu se objeví jakýsi automat, ve kterým můžete vyhrát životy, jablka a nebo taky nic, záleží pouze na vaši pohotové ruce.

V každé lokaci jsou volně pohozeny lampy, na které když šlápnete zmizí všechny nepřátelé na celé obrazovce monitoru.

Po zvukové stránce hra nějak neexceluje, ale co můžeme očekávat od tak starých her, který většinou pro zvukovou kulisu používaly speaker. I když je Aladin světlá vyjímka, ve které už hrála během hry hudba, ale ne nějak zvlášť dobrá, takže nemá cenu se o tom nějak zvlášť zmiňovat.

Grafická stránka je jak jsem již zmínil pěkná, přívětivá i když jsou z části vidět pixely, je vidět, že si sní autoři dali spoustu práce.

Závěrem bych řekl,že se jedná o hru, kterou čas zařadil mezi legendy na které se nemá zapomínat.

Hodnocení:AAAAAAAA

Pat