Gods

Pokud jste tuto cool hru nehráli, udělali jste chybu. Tato hra je jedna z mála, co mě opravdu bavila. Její styl je dokonale proveden a tudíž je hratelnost veliká. Abych pravdu řekl, hrát Godse mě víc bavilo, než hrát Prince. Možná je to zapříčiněno tím, že jsem spíše akční typ hráče, kdy mě obyčejné, myslím tím opravdu obyčejné, hopsačky nebaví. Gods narozdíl od všech podobných her nabídl mnoho ze sebe. Je tu na výběr z mnoha druhů zbraní,čiv a dokonce můžete na každým konečným záchytném bodě dokoupit cokoliv, na co máte peníze. Ale i přesto to nebylo zas tak lehké i s nejlepšími zbraněmi co si koupíte jsem i já měl problémy. Podle mého názorů je tato game velice odlišná od klasických 2D akčních her. Abych lépe vystihl tuto hru, představte si Prince spojený s Duke Nukem 2D a vyleze Vám právě zmiňovaný Gods. Nástrahy a hopsačky jsou podobné z Prince a z hry Duke Nukem 2D má tu pravou akční šťávu, která dodává těmto typům her ten skutečný „šmrnc“.

Když jsem tuto hru poprvé hrál měl jsem 386-ku, dnes mám lepší mašinu a stále to rozchodím, takže pokuď byste si to chtěli zahrát, tak si to zahrajte a nemusíte se bát, že to nepůjde spustit. Proč to vlastně říkám? Už jsem se setkal s PC, co už tyto staré dobré hry nerozběhal, takže to raději napíši, abyste nebyli posléze zklamáni.

Děj tato hra nemá. Prostě jste objevíte v hradě a musíte chodit a hledat východ ven ( konkrétně vchod do dalšího levelu ). Na konci každého levelu musíte zabít hlavní příšeru, která střeží tak očekávaný další level. Cestou sbíráte všelijaké bonusy, balíčky s léky, peníze, zbraně a hlavně klíče. Tyto klíče jsou důležité v dalším pokračovaní v cestě za vítězstvím. Počet prázdných míst na brání těchto bonusů je omezen ( 4 ), takže bacha na to, co berete! Mohlo by se Vám to později vymstím. Třeba já jsem pochopil, že někdy je lepší si vzít částečnou nesmrtelnost než léčivo, protože jsem nemohl bez toho udělat level. Asi největší problém byl v pákách, které Vám zneškodňují pasti nebo otevřetít dveře. Hned na poprvé se to asi neudělá, ale času je dost a možností je hodně, takže časem zjistíte správnou kombinací zmáčknutí.

Jediné mínus, které jsem objevil a které dávám této hře, je nemožnost ukládání. Občas mě to pěkně naštvalo, když jsme těsně před koncem „vytuhl“ a musel velkou část hrát znovu. Naopak velký plus je v tom, že se na každý level můžete dostat kódem a nemusíte hrát vše znovu. Na závěr bych chtěl říci, že tuto hru se vyplatí hrát a pokuď vydržíte u toho dost dlouho, tak se Vám může stát, že se od ní už neodtrhnete.

Hodnocení:AAAAAAAA

Lord Abak