Prince of Persia

Už jste někdy hráli hru, která byla opravdu dobrá a vydrželi jste ji hrát dost dlouho? Já ano, byla to hra Prince of Persia. Většina starých her jsou stavěná na tom, že jsou buď lehká nebo naopak hodně těžká. A právě tato cool game se dá zařadit do kategorie těžká. Na začátku to vypadá jako další hra, která bude „zabitá“. I tohle jsem si myslel, protože grafické ztvárnění na to silně naznačovalo. Když jsem však sháněl nějaké informace o této game, tak jsem byl mile překvapen. Zjistil jsem, že tato hra je skoro stará jako já ( skoro ) a zabírá neuvěřitelných 510 kB.

 

Po spuštění hry se Vám objeví intro ve kterým jste zjistili, že Jaffar ovládl císařství a uvěznil císařovu dceru. A zde právě nastupujete Vy. Jakožto stateční hrdinové musíte zachránit císařství a vysvobodit princeznu od zlého protivníka. Než se k ní dostanete musíte projít 12 patry, ve kterých se na Vás třesou protivníci, mříže, pasti a zubaté, hnusně vypadající, cvakaté dveře.

Pokud to zvládnete, bez kódu, jste dobří. Jelikož mě, první tři levely zabraly 50 minut a to, jak ví zasvěcení, znamená konec. Zajisté, potom jsem věděl co mám dělat a kam jít. De facto tato hra zabere spoustu času a když k tomu přičtu , že se nedá seejvovat, tak teda klobouk dolů kdo to udělal. Největší výhodou hry je nekonečná možnost umírání ( to mě potěšilo ze všeho nejvíc ).

Závěrem bych chtěl říci, že jestli jste fandové 2D her, tak si ji zahrajte a budete mít vystačeno na hodně hodin. Grafika je dobrá, s ohledem na to, že hra byla vydána před lety a myslím si, že i nyní je dost slušná a nemělo by vadit si ji zahrát.

Hodnocení:AAAAAAAA

 

Lord Abak