Samurai

Mezi mé další oblíbené plošinovky patří zajisté hra Samurai. Je to opět hra ve tvaru 2D akční. Tato hra je asi nejslavnější a nejvíce hraná. Protože Samurai patří mezi mé první hry, které jsem hrál, mám k němu jakýsi nepopsatelný pouto. Mohl bych rovnou říci, že vždy když to hraji, vybaví se mi vzpomínky na mládí.

Po spuštění hry se objevíte v prvním levelu. Jste bez meče, což je velice dobrá věcička a bez žádných bonusů. Musíte se proto snažit zabít co nejvíce nepřátel, čímž nejen dosahujete lepších výsledků ve skóre, ale dostanete rychleji meč. S mečem už je vše snadné, stačí to sním umět zacházet a pokuď k tomu zakombinujeme dobře zvládnuté ovládání, tak jste „vysmátí“.

 

Nesmíme zapomenout na to, že pokuď to kazíte zkracuje se Vám meč. V tom je ten háček, jelikož při určité velikosti meče nastane to nejobávanější, jeho ztráta. Najednou jste tak slabí, jako byste byli slepí.

Po každém úspěšně ukončeném levelu se dostanete do dalšího a právě s přibývajícím levelem nastupují i silnější a obávanější nestvůry a protivníci. Během procházení jednotlivými úrovni získáváte i jakési bonůsky. Tyto bonůsky jsou ve tvaru košíků plných ovocí, dobré doplnění vaší energie neboli životů, nebo banánů. Nejenom jídlo slouží k doplnění životů, ale nalezneme tu i flašky, ale na některé bacha, protože jsou některé i jedovaté. Velice krásně je zde také zachycen Váš stav životů, podle velikosti ruky zjistíte ihned, jak na tom jste. Pokud máte celou ruku, jste OK, když ne, tak to máte blbé a musíte se raději podívat po nějakém tom bonusu.

 

Mezi podpůrné věci, zde nalezneme vrhací nože, sekery, granáty a různé takové serepetičky. Mezi mé oblíbené patřil granát.

 

A opět se zde našlo mínus této hry, které není pěkné. Ten problém je se sejvováním, jestliže jste hráč, který rád a často sejvuje, máte smůlu. Samurai opět patří mezi té neukládací hry, ale s tím už nic nesvedeme. Byl bych moc rád, kdybyste si tuto hru zahráli, protože ji osobně všem doporučuji.

Hodnocení:AAAAAAAA

Lord Abak