Sekce Retro byla vždycky taková osina v zadku. Sice je krásné si sednout a zavzpomínat na skvělé časy strávené u historicky hodnotných herních kusů, ale psát o tom? Jednak máte pocit, že všechno, co chcete sdělit, už čtenář dávno ví, poněvadž danou hru dozajista pokořil, a to vás tlačí do ozvláštnění recenze a jednak ty legendy, o kterých píšete, přeci nemůžete strhat, poněvadž spoustě lidem přirostly k srdci. Řešení obou dvou problémů je nasnadě ... pište o hrách, které vás chytly a více než o příběhu, grafice a podobných proprietách propíraných v reviewech na nové pařby se rozepisujte o samotném hraní, protože čtenář retrorecenze si chce hlavně zavzpomínat na chvíle strávené u toho kterého kusu.
RetroRecenze: Syberia

Jedno z největších R.P.G. dobrodružství všech dob znovu ožívá v Matově recenzi.

Historický popisek: Ani dnes nepřijdete o malý výlet do historie, tentokrát se jedná o pořádný šťavnatý trip plný odboček, protože starší (rozumějte tím stará víc jak pět let - tedy spadající do rubriky Retro) klenot dnes recenzovaný není nic menšího než legendární Albion. Pestrobarevné R.P.G. plné tuhých soubojů a originálních nestvůr. Tato hra byla ve své době kult, ale (a to je více než zajímavé) nezanechala větší stopy v historii. Jistě v některých aspektech byla jistě vzorem pro jiné počítačové R.P.G., ale nenašli bychom jediný očividný plagiát, tak jako tomu bývá u jiných legendárních (a prodávaných) her. (Tato recenze vyšla v patnáctém čísle)
RetroRecenze: Albion

První (a poslední) Augustova herní recenze

Historický popisek: Dnes vám přinášíme v rubrice Retro opravdovou lahůdku, kterou je Augustova recenze na Heroes III. Že na tom nevidíte nic zajímavého? Pak vězte, že tento článek sepsal Augustus. Ani to není nijak extrémně překvapivá informace. Již o něčem jiném je tvrzení, že tvorba této recenze trvala více než rok! Myslím si, že kdyby uměl Augustus programovat, tak by ho určitě vzali u Blizzardů. Augustus nic nedělá klasicky, a proto se i tento jeho výtvor řadí někam jinam, než jiná díla v podobných kategoriích našeho časopisu. (Tato recenze vyšla ve čtrnáctém čísle)
RetroRecenze: Heroes of Might and Magic III

Revoluce v akcích. Staňte se zlodějem!

Historický popisek: Pradědečka všech stealth akcí ještě mnozí z nás mají v živé paměti, těžko uvěřit, že je to již šest let zpátky. Kolika hrám dal zlodějíček Garrett vzniknout? Kolik jich inspiroval? To se nikdy nedozvíme, ale pravdou zůstává, že nebýt jeho, kdo ví? Třeba bychom se topili v přívalech nových Doomů a Quakeů a Unrealů. Třeba by akční hráči konečně zmoudřeli a začali hrát nějaké jiné, zábavnější žánry. Ať by tomu bylo jak chce, Thief vyšel a nedopatřením se dostal na můj harddisk až v těchto dnech. Má i pro tentokrát cenu vybírat hroby, nebo se radši počkáme na lepší zítřky? S touto retrorecenzí přichází do AAA Games menší a nevýznamná novinka, retro hry přestáváme hodnotit Áčky, ale pouze slovně a to ze dvou hledisek: význam pro minulost a playlibilita v současnosti. (Tato recenze vyšla v osmnáctém čísle)
RetroRecenze: Thief: The Dark Project

Návrat impérií pod taktovkou Pata.

Historický popisek není dostupný (Tato recenze vyšla ve čtvrtém čísle)
RetroRecenze: Age of Empires II

Na nejdelší cestě s Matem

Historický popisek: Rádi byste o Vánocích prožili nějaký ten krásný virtuální příběh. Rádi byste si zahráli takovou tu hru, která vám příjemně ubíhá, vtahuje vás do svého světa a vám vůbec nevadí, že tam venku, za potemnělými okny začalo pomalu sněžit? Pokud ano a při tom nehodláte investovat kdo ví jaký balík do her a ještě větší obnos peněz do upgradu vašeho počítače, pak je tato recenze právě pro vás. Usaďte se pohodlně do vaší židle, přineste si horký čaj s medem a citrónem a začněte číst tento článek ... nebo ho jen v rychlosti přelétněte očima v počítačové učebně vaší školy.   (Tato recenze vyšla ve dvacátém čísle)
RetroRecenze: The Longest Journey

Časem u nás průpovídku "Jako ryba ve vodě" nahradila jiná a výstižnější: "Jako Abak s kulometem"

Historický popisek: Novou kategorii a sekci retro - tahové strategie - otvíráme recenzí Lorda Abaka na taktickou strategii s prvky R.P.G. Jagged Alliance 2. Nutno dodat, že polovina naší redakce nad touto hrou strávila hodiny a hodiny, ale ani jeden z nás toho nelitoval. To, že vzal Lord Abak recenzi pěkně z gruntu, znamená i to, že se dočtete i o datadisku na tuto výtečnou strategii. (Tato recenze vyšla v osmém čísle)
RetroRecenze: Jagged Alliance 2

Retro
« Archiv »
 
R.P.G.
Strategie
2D Hry
Akce
Adventury
Sport