Fallout 2

 

 

V dnešní době je hodně dobrých R.P.G. Jejich výčet by obsáhl několik listů papírů, ale dnes se budu zajímat pouze jednou a to hrou Fallout 2. Podle názvu lehko zjistíme jeho předchůdce. Byla to hra, která se o moc neliší od dvojky, ale určité inovace tu jsou. Jiný děj, což se pokládá za automatiku, ale nalezneme tu hlavně jiné zbraně. Ale pozor některé druhy zbraní zůstaly nezměněné, jako například plamenomet. Tato zbraň zůstala silnou i v této pokračující verzi.

 

Tato hra je po všech stránkách asi tou nejlepší RPG hrou, která byla v tom roce vydána a domnívám se, že i dnes má hodně fanoušků, kteří si ji i dnes s radostí zahrají. Svoji oblibu má nejen kvůli dobré kvalitě grafického ztvárnění, ale i dějovou škálou možností. Můžete udělat cokoliv a nemusíte se omezovat, klidně můžete vybít celé město, protože se nic nestane a nebudete na tom ani bitý (možná si jen zkomplikujete hru). To už záleží pouze na Vás, jak se budete vázat do této hry. Můžete plnit úkoly jak pro zlo, a zabíjet nevinný obyvatele, tak pro dobro a stát se kladným hrdinou, co zachraňuje a pomáhá všem. Jak říkám rozhodnutí je pouze na Vás.

Ve výběru a na tom jak chcete hrát tuto hru, v tom je právě to kouzlo, které upoutá všechny hráče. Už to není klasická hra, kdy jen chodíte a vše plníte podle návodu, je to právě ta hra, která nemá přesně daný děj. Klidně můžete jít do města a zabít tam někoho, koho budete muset zabít až někdy v polovině pařby. Nebo můžete začít zabíjet všechny ganstery, civilisty a obchodníky a jediné co nastane, že se budete muset rozhodovat mezi malou karmou nebo hordou peněz, věcí a hlavně zkušeností. Další výhodou je, že tu můžete neustále chodit a zabíjet příšerky, aniž by se stalo, že se jednoho dne probudíte a nebudete mít co zabíjet. To taky asi vůbec, ale vůbec nenastane a ani Vás to neohrozí. Jediné co se Vám může stát, že umřete, což je docela i běžné nebo se uškvaříte ve vlastní radioaktivitě. Na tyto věci je ve hře dostatečně pamatováno.

Nejvíc co Vás bude zajímat jsou úkoly. Pokud správně odhaduji naleznete tu asi 75 hlavních úkolů a když budu k tomu počítat i ty malé, tak se od PC nezvednete po dobu několika desítek hodin a když budete muset tak, jen kvůli hygienickým a osobním potřebám, které je také nutno občas provést.

Tvorba postavy také není zas tak jednoduchá věc, jelikož si musíte postavit dobrou vyhovující postavu, ze které se postupně stane bouchač první třídy. Upozorňuji předem, že je dobré si navolit na začátku, takové vlastnosti, které se Vám budou hodit (obratnost, síla, vnímavost, ...). Tímhle však tvorba postavy nekončí, protože na každém třetím levelu na Vás čeká milé překvapení a to ve formě perků. Tyto perky jsou velice zajímavé a pěkně zpestřují hru, která je již už přesto dokonalou.

Z pohledu provedení je tato hra perfektně promyšlená. U jaké hry najdete takové možnosti a pocity, kdy se nebudete opravdu cítit, že máte svázané ruce. Už se nemusíte nechávat vést hrou, jste už pouze svým vlastním pánem. Neomezujte vlastní emoce, když chcete zabíjet, tak zabíjejte. I já jsem toho využil a zabil jsem jednoho barmana nebo obchodníka, kdy mě měl něco říci a nechtěl to říct. V návalu zuřivosti jsem ho jednoduše zabil svou brokovnicí. Potom se objevila dobrá hláška, kterou vykřikla jedna pracovnice : „Svině, zabili Kennyho!“ Docela mě to pobavilo, že je na tento seriál i ve hrách pamatováno.

Když k tomu přičtu grafické ztvárnění, tak je tato hra božská. Úchvatné pohledy na terč, když střílíte dávkou z blízka nebo i přesná detailnost postav, věcí, objektů, ... . Krása na pohled.

Ale nic by se nemělo příliš chválit, protože vždy se najde nějaká ta chyba. Někdy je malá, ale někdy je dost velká a ve Falloutovi se objevila ta velká. Ze začátku mi nevadila, ale postupem času, kdy se zintenčila mi lezla už „krkem“. Neustále vypadávání hry neslo za následek, že jsem na tuto hru zanevřel. Největší a zároveň poslední hřebíček do rakve si zatloukla situace, kdy jsem se nemohl hnout z místa a musel jsem předčasně ukončit hru právě z tohoto neustálého vypadávání.

Tak to je asi vše co bych mohl k této hře momentálně napsat. Pokud si myslíte, že by Vás Fallout bavil, zahrajte si ho a na vlastní kůži poznáte o čem jsem tady psal. Všem budoucím i součastným příznivcům přeji mnoho úspěchu a budu i s Vámi doufat, že se na trhu objeví další pokračování.

 

Hodnocení:AAAAAAAA

Lord Abak