Duna 2

Možná si rádi zavzpomínáte na staré časy, kdy světu vládly 486 s 100 Mhz procesorem a 8 MB RAM . Kdy jste jako mladý kluk chodili za kamarády zahrát si nejnovější hry, protože mít počítač byl velký luxus. Mezi hry, které jsem hrál a byli u mě oblíbené patřil: Wolf 3D, Samurai, Ultima, aj. . Patřila sem také hra, o které píši tento článek – Duna 2 . Tato hra byla mou první pokořenou .

Moc dobře si vzpomínám na ty časy, kdy místo učení do školy, jsem ji denně spieloval . Přišel jsem ze školy a hned zapnul počítač a hrál až dlouho do noci (do 1 hodiny) a ráno zase do školy a pořád se tento cyklus opakoval .

Nedávno, když jsem objevil své staré diskety, jsem našel i zálohovanou Dunu 2. Velice nadšený jsem ji hned nainstaloval a zahrál. Bohužel od té doby, mého mládí, čas uplynul a já když uviděl grafiku a provedení hry, můj první krok směřoval do options k řádku ukončit. Ani se nedivte, když místo vojáka vidíte červený flek. Takto u mě skončila cool hra mého mládí .

Cílem hry bylo zvítězit nad nepřáteli a ... . Abych nepřeskakoval měl bych nejprve napsat o začátku . Měli jste na výběr ze tří ras, jejich jména si přesně nepamatuji, ale pamatuji si jejich barvy . Modrou barvu měli Atreidové, zelenou Ortosové a třetí červenou barvu (moji oblíbenci) měli Harkonnenové .Velký rozdíl mezi nimi nebyl, krom speciální budovy a jednoho druhu techniky. Zelení měli tank deviátor, po úspěšném zásahu jste nepřítele mohl na chvíli ovládat, a speciální budovu ze který občas vyšli průzkumníci. Modři měli sonic tank, který měl nejdelší dostřel a budovu na výrobu nejlepší pěchoty ve hře a červení měli devastátora, nejsilnějšího tanka a budovu na vypálení řízené rakety (30 % úspěch na zásah vytyčeného místa – proto se vyplatila hra typu load / save). Stručně bych mohl říci , že C&C byl mladší brácha Duny 2. Proto, když si budete chtít zahrát Dunu 2 (pokud ji seženete) raději si to rozmyslete a zahrajte si C&C .

S hodnocením to bude horší . Jelikož v mém útlém věku to byla cool hra . Dnes bych se k tomu nevrátil , ani kdyby mi nabízeli tisíc korun. Kazit si apetit nemusím. Ale, že to byla první a nejlepší hra, u které jsem strávil mnoho desítek hodin , proto hodnotím takto :

Hodnocení:AAAAAAAA

Lord Abak