Legenda, která neumírá…

Taky se vám stává, že dostanete chuť, zahrát si nějakou starší, avšak výbornou hru ?

Před nedávnem,když jsem opět usedl k počítači,abych si zkrátil dlouhou chvíli a prošel se nějakým kybernetickým světem plným nácků a jiných příšer,které tady z důvodu „málo místa“ nebudu nadále rozepisovat.Ale vraťme se k původnímu záměru tohoto článku: Kterou hru jsem si vlastně vybral??? Nevíte, tak čtěte dál!!!!

Ano,ano byla to, jak samotnej název napovídá, budovatelská osadnická strategie Settlers 2. Nejenže to byla první strategie, kterou jsem hrával na své legendární P75 MHz a strávil jsem na ní moře času, ale byla to hra, která mě na první pohled uchvátila svou grafickou podobou.Všechno se hýbalo,panďuláci chodili sem a tam,stromy se pod náporem větru chvěly……(kdo hrál,ví co myslím), byli to věci, které jsem povětšinou nezažil u jiné, takhle staré strategie.Pravda, po těch letech ztratila něco ze svého půvabu,dnes jsou hry na větší grafické úrovni,postavy obsahují více polygonů,ale je to legenda, která se dozajista zapsala do každé pařanské duše. Co se u her nemění je hratelnost.A ta se mi zdála dokonalá. Možnost pozorovat každého panďuláka (i soupeře),budovu,zvíře,houbu (prostě vše) ve zvláštním okně se mi zdála vychytaná a musím se přiznat,že mi někdy chybí. Dále tu byla možnost zrychlení celé hry.U každé budovy se vám po kliknutí na tlačítka C a S zobrazily důležité informace (C => název budovy, S=> podle typu budovy se zobrazilo buď % využití a nebo počet vojáků),takže jste bez dlouhého klikání na butonky,věděli jak je na tom, byla velice povedená funkce,která na celkové hratelnosti nic neubrala,spíše naopak.

Za protivníky vám byli bitvami ošlehaný vůdci,kteří dobře věděli, co dělat, aby vás co nejdřív dostali na lopatky.I když někdy se staly takové zvláštní věci,že César stavěl na poušti rybáře,jen co ho dostavěl, tak ho zbořil a kousek vedle začal znova. Ale to byli chyby,které se stali málokdy a když jste na ně náhodou narazili, tak sloužili k pobavení a verbálním názorům „To je ale kretén, stavět na poušti rybáře, to by mě nikdy nenapadlo.Ale abych pořád jen nechválil,měla i své záporné stránky.Nejvíce mě štvala absence multiplayeru,hrát na jednom rozděleném monitoru (splitscreen),kdy vám soupeř ustavičně čumí na vaši hrací plochu a má tak 100% přehled, jak jste na tom, mě pěkně sralo.Takže kdyby jste někdo věděl,jak by to šlo po LAN síti,bez rozdělení obrazovky monitoru a nebo kdyby jste někdo měl(a)(na ženské pohlaví nesmíme zapomínat) podomácku udělaný funkční multiplayer,okamžitě mi napište a nějak se dohodneme. Počet misí byl taky mizivý, podle mě je 10 trochu málo,ale to je věc názoru.Vcelku to byla povedená,zábavná hra,která nasadila laťku, jiným strategiím stejného zaměření docela vysoko a doufám,že jednou vyjde Settlers 5 a bude stejně a nebo ještě více zábavný a plný nových nápadů než předešlé díly.

Hodnocení:AAAAAAAA

Pat