Transport Tycoon

Ano, další budovatelská hra na bázi SimCity, která mě popadla a vcucla mě do záživné stavební činnosti. Tak bych popsal můj první dojem. Na krátký časový úsek je to dobrá hra, ale hra přestává být hrou, když už to hrajete 100 let (v reálu přes 80 hodin) a změny v technologii už ani nevnímáte. Protože jedna nová doprava vznikne přibližně jednou za 8 let ve hře (v reálu 7 hodin) a navíc ty změny nejsou radikální. Ty se projeví až během 20 let (ve hře). Říct, že Tycoon je klasická budovatelská hra tak úplně nejde. To, že stavíte jenom nové železnice a silnice , silně naznačuje na tzv. „čuměcí hru“ . Tato hra je nezáživná oproti hře, kde může postavit třeba nemocnici, školu, obchod, policejní stanici, vojenskou základnu, aj. budovy. Stručně řečeno chybí tomu šmrnc. V polovině celé moje pařby jsem si dovolil i odcházet na 1 – 6 hodin od počítače a přitom nechat hru, ať si hraje . Pak jsem přišel, podíval se, vyměnil starou techniku za novou, postavil novou dráhu a zase odešel . To vše mi zabralo tak hodinu, ale zase jsem měl pokoj na pár hodin. Takto jsem se dostal až do roku 2013 (pak už jsem neměl ani chuť se zabývat dál touto zbytečnou hrou) .

Cílem hry bylo stavět dopravu (silniční , železniční a leteckou) mezi městy, továrnami a doly .Na začátku jste si nejprve vybrali pohlaví, tvář, pak jste si napsali jméno a postavili svůj dům. Objevili jste se v roce 1930 a měli jste vše co se v dané době objevovalo (parní lokomotivy a primitivní auta) . Postupem času se tam objevovali cizí manažeři, kteří vám fušovali do kšeftu a brali vám příjmy. Výhodou hry bylo, že jste si mohli přejmenovat města. Mé oblíbené město jsme si pojmenoval po mým rodným city a vypěstoval si z něho nejlepší a nejvíc prosperující sídlo. Ale ze všeho nejvíc se mi líbili poletující ufoni a havárky letadel (byly nejvíc záživný, protože umíralo nejvíc lidí, zvláště když to bylo u protihráče ) .

Hodnocení by bylo velice malé a kritické . Musím však brát ohled na to , že tato hra byla vydána roku 1994 a to zaslouží obdiv . Na tuto dobu to bylo celkem dobře provedené a graficky ztvárněné . Proto hodnotím takto :

Hodnocení:AAAAAAAA

Lord Abak