Podivnej pokus

(kritika příspěvku Podivná věštba)

Nedávno jsem si přečet další word dokument (nevím, jak jinak to nazvat), co se objevil na vašich stránkách, a nevím, co dodat. Jmenuje se to Podivná věštba a jen drobná ukázka (neměl jsem sílu to číst celý najednou, musel jsem po kouskách, protože jinak to se prostě nedá): „Když jsem se před čtyřiceti osmi lety narodil, stala se mi jedna zvláštní událost. Bylo mi sedm let“(přesně jsem citoval!). To ještě není všechno: „Zemřeš ve věku 48 let za podivných okolností na mořské hladině a tvé tělo nalezne hrob na dně Mariánského příkopu. Dobře si zapamatuj toto proroctví neboť je to pravda. Svému osudu neutečeš ani kdybys šel na konec světa!“ Vypadala při tom nesmírně soustředěně a dívala se mi při tom stále do očí, až mi běhal mráz po zádech. Vyšel jsem z maringotky a namířil si to do cukrárny. Cestou jsem si sarkasticky pomyslel, zdali to k ní za 37 let můžu přijít reklamovat.“ Umí on vůbec počítat?! No a další: „Můj život šel dál. Vystudoval jsem Biskupské gymnázium a poté Vysokou školu rybářskou v jihočeské Třeboni.“ Na co si ten člověk hraje?! Jak se může chlubit studiem na Bigy?! Já být jím, tak bych se nechlubil jakýmkoli studiem. Jeho početní výkony prostě berou dech. Někdy si myslím, že si z nás čtenářů prostě jen dělá srandu: „Přihmouřím oči a spatřím žraloka. Lidožravého žraloka“ To jako, že měl na zádech nápis POZOR, ŽERU LIDI?! Ne, to už nemá cenu dál komentovat. Lidožravej žralok v Mariánským příkopu, co tam dělá? Umírá hlady.

Nerad bych vyjmenovával jenom to špatný a závěrem se taky má uvádět něco pozitivního, ale nějak se mi nepodařilo nic najít. Takže se nezlobte. Fakt jsem se snažil.

Čtu vaše stránky už od samého začátku, zvlášť rubriku Story, a myslím, že se postupně vypisujete (v pozitivním smyslu toho slova). Prostě jsou vaše dílka čím dál lepší. Ale od tý doby, co se tam začaly objevovat Rákosníčkovy (Myšlen pravděpodobně Krteček. – pozn. korektora) výtvory, tak si připadám, jak Alenka v Říti divů, když to čtu. A teď ještě Pike (to je kterej z vaší sbírky?), na něj už fakt nemám sílu. Myslím, že jdete s kvalitou rapidně dolů. Dělejte s tím něco.

 

Autor článku:

X

Xallivarius

Korektura provedena Augustem.

Tématické články:

Podivná věštba, samozřejmě.

 

Reakce Redakce __:):

Díky za názor. Dle mého názoru jak PIKEovo, tak i Krtečkovy díla mají dostatečnou úroveň k tomu, aby mohly být uveřejněny na našich stránkách. Podle mne se jedná o rozdíl tvůrčího přístupu i když bych nerad srovnával Podivnou věštbu a Černou růži.

Nezbývá mi než doporučit: Xallivarie, na okamžik odhoď kritický brk a něco vytvoř, už se na to těším.